وبلاگ

تحلیل چارت پوند انگلستان به فرانک سوییس

GBP CHF Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت پوند انگلستان به فرانک سوییس

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت پوند انگلستان به فرانک سوییس در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

 

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه پوند انگلستان به فرانک سوییس بعد از شکست قدرتمند ناحیه مقاومتی مهم هفتگی و همچنین خط روند هفتگی خود حرکت صعودی خود را تا سطح 1.30700 ادامه داد و سپس از این سطح موج اصلاحی خود را آغاز کرد. با مشاهده شروع این حرکت اصلاحی نزولی انتظار میرفت که این حرکت حداقل تا سطح روانی 1.24000 (که همراستا با ناحیه حمایتی بسیار مهم هفتگی و همچنین سطح طلایی فیبو هفتگی است) ادامه یابد اما این موج اصلاحی حرکت خود را ابتدا تا سطح 1.25800 (که همراستا با نقطه ریتست خط روند هفتگی است) ادامه داد و سپس به مدت نزدیک به 2 ماه در یک محدوده رنج در حال نوسان بود تا نهایتا در تاریخ 20 جولای موفق به شکست این ناحیه رنج شده و تست اولیه را با ناحیه حمایتی مهم هفتگی خود انجام داد و سپس به سرعت ریجکت شده و به سمت بالا حرکت کرد. سپس با بازگشت به سمت آخرین کف قیمتی خود تشکیل یک الگوی 2 کف (W فرم) نامتقارن داد و با شکست خط گردن این الگو حرکت خود را به سمت ناحیه مقاومتی مهم روزانه خود (که همراستا با خط روند روزانه است) ادامه داد اما به نظر مومنتوم لازم برای شکست این سطح را بدست نیاورد و مجددا آرایش نزولی به خود گرفت.

در حال حاضر میتوان 2 سناریو برای ادامه حرکت قیمت در این اینسترومنت در نظر گرفت که در تصویر مشخص شده است اما با توجه به رفتار نمودار قیمت احتمال وقوع سناریو اول (ادامه حرکت نزولی به سمت ناحیه روانی 1.24000 که همراستا با ناحیه حمایتی بسیار مهم هفتگی، سطح طلایی فیبو هفتگی و همچنین سطح ریتست خط روند بلند مدت هفتگی است) بسیار محتمل تر مینماید.

همانطور که در تصویر پیداست، نوسانات این اینسترومنت در 3 ماه و نیم گذشته به تشکیل یک الگوی کنج افزایشی انجامیده که ضلع تحتانی این الگو مماس با خط روند بلند مدت هفتگی و ضلع فوقانیش مماس با خط روند روزانه است و نمودار قیمت بعد از برخورد به خط روند روزانه خود، در حال حاضر در حال تلاش برای شکست خط گردن الگوی 2 کف (W فرم) نامتقارن خود است. در صورتی که این خط گردن به سمت پایین شکسته شود و سپس نمودار قیمت آن را ریتست کند میتوان انتظار ادامه این حرکت نزولی حداقل تا سطح قیمتی 1.24000 تا 1.24500 (که همراستا با سطح طلایی فیبو هفتگی و همچنین سطح ریتست خط روند بلند مدت هفتگی است) را داشت زیرا اگر نمودار قیمت حرکت خود را حداقل تا این ناحیه ادامه دهد میتواند لیکوییدیتی و مومنتوم لازم برای شروع یک ایمپالس صعودی قوی دیگر را در این سطح بیابد.

چارت 4 ساعته:

به احتمال زیاد، روند قیمت در تایم فریم 4 ساعته از سطح کنونی خود (خط گردن الگوی 2 کف روزانه) موج استراحتی کوتاهی داشته باشد و با تست بلاک توزیع مشخص شده در تصویر بالا (که همراستا به خط روند روزانه نیز هست) مومنتوم لازم برای شکست خط گردن مذکور به سمت پایین را پیدا کند. باید دقت داشت که شکست این خط گردن و ریتست آن تاییدیه بسیار مهمی برای ادامه حرکت نزولی این اینسترومنت به سمت هدف مشخص شده قیمتی محسوب میشود.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل فاندامنتال پوند انگلستان در موضع قدرت قرار دارد ولی اما و اگرهایی در مورد پیشرفتهای اقتصادی این کشور همچنان وجود دارد. در مقابل عملکرد اقتصادی سوییس در 3 ماهه گذشته رو به پیشرفت بوده اما تصمیمات محافظه کارانه سیاستگذاران بانک مرکزی این کشور در تعیین نرخ بهره فعلا از نمایان شدن قدرت این ارز کمی کاسته است.

از منظر تحلیل سنتیمنت، درست است که هفته قبل شاهد کاهش قابل ملاحظه ای در میزان سفارشات فروش پوند در بازار بودیم اما عملکرد پوند در 5 هفته گذشته اصلا مثبت محسوب نمیشود. از طرفی فرانک سوییس در کوتاه مدت (5 هفته گذشته) از اقبال بیشتری به نسبت پوند انگلستان برخوردار بوده است و ثبات بیشتری از خود نشان داده است.

نتیجه نهایی: احتمال ادامه حرکت نزولی کنونی حداقل تا سطح 1.24000 – 1.24500 (سناریو 1) بسیار محتمل تر از مشاهده یک ایمپالس صعودی است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان