وبلاگ

تحلیل چارت پوند به دلار آمریکا

GBP-USD Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت پوند به دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل دیگری از چارت پوند به دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه پوند به دلار آمریکا بعد از برخورد به خط روند روزانه خود (محدوده 1.39800 تا 1.40000، که همراستا با سطح مقاومتی مهم روزانه اش است) به آن واکنش نشان داده و به آهستگی آرایش نزولی به خود گرفته است و با شکست سطح حمایتی روزانه بعدی خود (در محدوده 1.39000 تا 1.38700) آرایش کف پایینتر و سقف پایینتر خود را (که تایید یک روند نزولی است) را تکمیل نموده و در حال حاضر در حال تکمیل موج استراحت آخرین موج ایمپالس نزولی خود است. همانطور که در تصویر پیداست، تکمیل این موج استراحت تا محدوده کف قبلی روزانه (که یک مقاومت روزانه مهم محسوب میشود و همچنین همراستا با سطح طلایی فیبو 4 ساعته است) ادامه داشته و به نظر در حال آماده شدن برای موج ایمپالس نزولی بعدی خود است. همانطور که در تصویر بالا مشخص شده، شاهد افت حجم در طی آخرین موج اصلاحی نیز هستیم که میتوان آن را تاییدی بر عدم وجود مومنتوم لازم برای ادامه حرکت صعودی نمودار قیمت در نظر گرفت.

چارت 4 ساعته:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، روند قیمت در تایم 4 ساعته در حال حرکت در یک کانال نزولی است که در حال حاضر با برخورد به سقف کانال (که همراستا با محدوده مقاومتی مهمی است)، در حال آماده سازی جهت شروع موج نزولی بعدی خود حداقل تا محدوده کف کانال (که همراستا با یک سطح حمایتی مهم روزانه است) میباشد.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر فاندامنتال میتوان گفت که در شرایط موجود عملکرد دلار آمریکا کمی قویتر از پوند انگلستان بوده است. درست است که اخیرا شاهد اعلام آمار تقریبا خنثی تورم در آمریکا بودیم اما با توجه به شرایط فعلی اقتصاد آمریکا و بررسی روند نرخ بهره اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا و همچنین امکان تصویب قریب الوقوع بسته های عظیم کمکهای اقتصادی آمریکا برای تقویت زیر ساختهای این کشور (که باعث ایجاد میلیونها شغل جدید خواهد شد) نیز امیدها برای یک جهش اقتصادی در اقتصاد این کشور را دوچندان کرده و به نظر نمی آید نظر سرمایه گذاران درباره دلار آمریکا به این زودیها تغییر کند. از طرفی، با وجود برداشته شدن محدودیتهای کرونایی در انگلستان و بازگشایی گسترده کسب و کارها در این کشور، به دلیل عدم اعلام تصمیمی روشن در جهت کاهش میزان خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی انگلستان (به دلیل نگرانیها از موج احتمالی پاییزی بیماری کووید-19 و ایجاد شرایط اضطراری) باعث رفتار محتاطانه سرمایه گذاران شده است.

از منظر تحلیل سنتیمنت، شاهد افزایش سفارشات خرید و کاهش سفارشات فروش پوند در طی 3 هفته گذشته بودیم. با این وجود، در حال حاضر شاهد روندی نزولی هستیم و این میتواند بدان معنا باشد که در طی این روند سفارشات فروش قبلی در حال بسته شدن و سفارشات خرید جدیدی در حال ثبت میباشند. بر این اساس، نمیتوان احتمال شروع یک موج ایمپالس صعودی را بعد از برخورد با محدوده مهم حمایتی 1.37500 تا 1.37800 ندیده گرفت.

نتیجه نهایی: روند کلی نمودار همچنان بسیار نزولی است لذا امکان ادامه این روند حداقل تا محدوده مهم (1.37500 – 1.37800) بسیار محتمل است. حتی اگر مبنی بازار بر افزایش ارزش پوند انگلستان (با توجه به نتایج سنتیمنت بازار) باشد، نمیتوان این افزایش ارزش و تغییر روند را در منطقه کنونی نمودار قیمت متصور شد. لذا انتظار بر این است که نمودار قیمت حرکت نزولی خود را حداقل تا ناحیه بسیار مهم حمایتی خود (1.37500 – 1.37800) ادامه دهد تا مومنمتوم و لیکوییدیتی لازم جهت ایجاد یک موج ایمپالس صعودی قوی را بدست آورد.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان