وبلاگ

تحلیل چارت پوند انگلستان به دلار آمریکا

GBP-USD Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت پوند انگلستان به دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت پوند انگلستان به دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه پوند انگلستان به دلار آمریکا در حال طی یک روند بلند مدت نزولی است که بعد از اتمام آخرین موج نزولی خود، یک موج اصلاحی را شروع کرده و آن را تا ناحیه مقاومت مهم روزانه خود (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو روزانه نیز هست) ادامه داده و در حال حاضر در این ناحیه متوقف شده و در حال ایجاد منطقه کانسولیدیشن قیمتی برای آماده سازی جهت شروع حرکت بعدی خود میباشد.

همچنین در این ناحیه شاهد روند رو یه تحلیل مومنتومی حرکت صعودی میباشیم. به نظر سطح کنونی قیمت سطح بسیار مناسب و جذابی برای فروشندگان بازار است و احتمال ورود اسمارت مانی در این لول قیمتی بسیار زیاد است. مازاد بر این، شاهد واگرایی مخفی نمودار روزانه و شکست و ریتست میانگین حرکتی مهم 200 روزانه (که همراستا با ابر ایچیموکو روزانه نیز هست) میباشیم.

چارت ۴ ساعته:

در تایم فریم ۴ ساعته شاهد شکلگیری یک واگرایی در نمودار قیمت هستیم. همچنین نمودار قیمت در تایم ۱ ساعته وارد محدوده اورسلد خود شده است.

از منظر فاندامنتال، میتوان به راحتی قدرت نسبی دلار آمریکا در مقابل پوند انگلستان را تشخیص داد. تصمیم اخیر فدرال رزرو (در جهت کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه)، با وجود اظهارات دوپهلو جرمی پاول در مورد زمان شروع این برنامه، همچنان میتواند تاثییر عمیقی در جهت تقویت دلار آمریکا داشته باشد. در مقابل هم اخبار اقتصادی ضعیف چند روز گذشته پوند انگلستان را داریم (افت 0.3 درصدی تورم ماهانه در انگلیس، سقوط شاخص خرده فروشی انگلستان و همچنین افت شاخص ارائه خدمات در این کشور).

از منظر سنتیمنت نیز شاهد روند قدرت گرفتن دلار آمریکا در طی 9 هفته گذشته هستیم. فقط در هفته گذشته، افزایش 1151 واحدی سفارشات خرید برای دلار آمریکا را شاهد بودیم در حالی که در طی همین مدت 18987 سفارش فروش جدید ثبت شد و تعداد سفارشات خرید این ارز به نسبت هفته قبل از آن 2409 واحد کاهش داشت. بر همین اساس، تعداد نت پوزیشنهای پوند انگلیس در پایینترین رکورد خود از ابتدای سال 2021 قرار گرفته است.

نتیجه نهایی: روند حرکت قیمت همچنان بسیار نزولی است و احتمال مشاهده یک موج ایمپالس نزولی دیگر تا سطوح مشخص شده در تصاویر بالا بسیار زیاد است. همانطور که در بالا اشاره شد، باید توجه داشت که سطح کنونی قیمت میتواند سطح بسیار مناسب و جذابی برای فروشندگان بازار باشد و احتمال ورود اسمارت مانی در این لول قیمتی بسیار زیاد است، لذا احتمال مشاهده نوسانات قیمتی در اثر تلاش اسمارت مانی برای جذب حداکثری لیکوییدیتی در این ناحیه قیمتی زیاد است. به همین دلیل، برای ورود به یک پوزیشن فروش و تعیین حد ضرر مناسب میبایست دقت زیادی به خرج داد.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​​​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان