وبلاگ

تحلیل چارت طلای جهانی

gold
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت طلای جهانی

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل دیگری در مورد طلا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه طلا بعد از ریزش سنگینی که از روز چهارشنبه (۴ آگوست) داشت با ریتست پایین ترین سطح خود از ابتدای سال ۲۰۲۱ (که همزمان با اعلام نتایج تقریبا خنثی نرخ تورم ماهانه و نرخ تورم نقطه به نقطه سالانه آمریکا بود)، به آن واکنش آنی نشان داد و موج اصلاحی خود را آغاز نمود و با شکست یک سطح مقاومت روزانه در حال نزدیک شدن به بلاک توزیع بسیار مهمی است. (همانطور که در تحلیل قبلی در تاریخ 22 مرداد اشاره شد، در صورت شکست ناحیه مقاومتی 1750 تا 1760 دلار، انتظار میرود نمودار قیمت حرکت خود را جهت پوشش منطقه عدم تعادل تا بلاک توزیع مشخص شده در تصویر ادامه دهد – مطالعه تحلیل طلا در تاریخ 22 مرداد) نکته قابل توجه در این حرکت اصلاحی کاهش بسیار محسوس حجم معاملات در طی این روند اصلاحی است که احتمال مشاهده شروع یک موج ایمپالس نزولی بعد از برخورد نمودار قیمت به بلاک توزیع مشخص شده در تصویر را قوت میبخشد.

چارت ۴ ساعته:

در تایم فریم 4 ساعته نیز شاهد اوربوت شدن این اینسترومنت هستیم. همچنین واگرایی شدیدی در تایم فریمهای پایین در حال شکل گیریست که میتواند به عنوان تایید دیگری بر احتمال مشاهده تغییر روند در منطقه توزیع مذکور باشد.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل سنتیمنت، تعداد سفارشات فروش در 3 هفته گذشته روندی کاملا صعودی به خود گرفته اند به صورتی که فقط در هفته گذشته شاهد افزایش بسیار قابل ملاحظه 32046 سفارش فروش جدید بودیم که نشان از آمادگی بازار برای عرضه میزان زیادی طلا و به طبع کاهش شدید قیمت این کالا در آینده ای نزدیک دارد. با این وجود، در حال حاضر شاهد روندی صعودی در طی یک موج اصلاحی هستیم و این میتواند بدان معنا باشد که در طی این روند سفارشات خرید قبلی در حال بسته شدن و سفارشات فروش جدیدی در حال ثبت میباشند.

نتیجه نهایی: احتمال شروع حرکت یک موج ایمپالس قوی نزولی از سطح توزیع  1800 تا 1820 دلار بسیار زیاد است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان