وبلاگ

طلا به دلیل کاهش نسبی بازده اوراق خزانه داری آمریکا و نگرانی های مرتبط با تهاجم احتمالی روسیه به اکراین به 1900 دلار نزدیک می شود

gold
اخبار

طلا به دلیل کاهش نسبی بازده اوراق خزانه داری آمریکا و نگرانی های مرتبط با تهاجم احتمالی روسیه به اکراین به 1900 دلار نزدیک می شود

بر اساس انتظارات منطقی و سنتی بازار، طلا در شرایط کنونی، به عنوان یک دارایی ضد ریسک و ضد تورم، مجددا با استقبال سرمایه گذاران روبرو شد و امروز به حدود 1880 دلار رسید. ترس از تهاجم قریب الوقوع روسیه به اوکراین به گمانه زنیهای پیرامون افزایش سریع نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا پیوست تا معامله گران را به سمت طلا هدایت کند.

نگرانی بازارهای بین المللی پس از آن که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، در روز جمعه هشدار داد که روسیه می تواند قبل از پایان بازی های المپیک زمستانی چین به اوکراین حمله کند، تشدید شد. با این حال سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، با پیشنهاد ادامه مسیر دیپلماتیک برای گرفتن تضمین های امنیتی از غرب و حل این بحران توسط دیپلماسی توانست کمی از این نگرانی ها بکاهد. (لاوروف به رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین، گفت که ایالات متحده پیشنهادهای ملموسی را برای کاهش خطرات نظامی ارائه کرده است و همیشه فرصتی برای توافق وجود دارد)

با این حال، به نظر می‌رسد که خریداران طلا تحت تأثیر این اخبار و همچنین نشانه‌های ثبات در بازارهای سهام قرار نگرفته‌اند و حتی روند تقویت ارزش دلار آمریکا را نیز نادیده میگیرند. ارزش دلار آمریکا بر اساس انتظارات بازار مبنی بر اتخاذ سیاستهای پولی تهاجمی تر توسط فدرال رزرو برای مقابله با تورم، همچنان در حال افزایش است. به بیان دیگر، بازارها با پیش بینی افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره در ماه مارس در حال حمایت از دلار هستند و این گمانه زنیها با اظهارنظرهای جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، تقویت نیز شد. (جیمز بولارد از اعضای شورای سیاستگذاری پولی فدرال رزرو آمریکاست که به شدت از سیاستهای تهاجمی و انقباضی در شرایط کنونی حمایت میکند و خواستار افزایش سریعتر نرخ بهره است).

در همین راستا، سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار شاخص قیمت تولید کننده ایالات متحده (PPI) برای ماه ژانویه هستند که در روز سه شنبه هفته جاری منتشر می شود. علاوه بر این، تمرکز اصلی فعالین بازار بر روی نتایج جلسه سیاست پولی ماه ژانویه شورای سیاستگذاری پولی فدرال رزرو (FOMC) خواهد بود که قرار است روز چهارشنبه هفته جاری منتشر شود که نتایج این جلسه ممکن است بر انتظارات در مورد روند سیاست گذاری های بعدی بانک مرکزی ایالات متحده تأثیر بگذارد و به طبع باعث تحریک مثبت یا منفی بازار طلا گردد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان