وبلاگ

هووی لی، اقتصاددان کارگروه اقتصادی بانک OCBC: هیچ توجیهی برای نفت 100 دلاری وجود ندارد

WTI USOIL image
اخبار

هووی لی، اقتصاددان کارگروه اقتصادی بانک OCBC: هیچ توجیهی برای نفت 100 دلاری وجود ندارد

قیمت نفت برنت و نفت وست تگزاس به ترتیب به بیش از 85 و 83 دلار به ازای هر بشکه رسید. حال سوال اصلی اینست که با توجه به شرایط اقتصادی بین المللی، قیمت نفت چقدر دیگر می تواند بالاتر برود؟ هووی لی، اقتصاددان کارگروه اقتصادی بانک OCBC، در مورد احتمال مواجه با نفت 100 دلاری بسیار تردید دارد.

وی افزود:

  • “بسیاری از تریدرها با نگاهی تکنیکال به نمودار قیمت نفت نگاه می کنند و با استناد به عدم وجود سطح مقاومت قیمتی قابل اعتنا تا حد قیمتی 100 دلار معتقد به رشد قیمتی نفت تا این محدوده قیمتی در میان مدت هستند. اما چنین نتیجه گیری نشان دهنده عدم درک کافی این گروه از ساختار بازار نفت است. دوران نفت 100 دلاری صرفا متعلق به دوره قبل از شروع به کار نفت شیل در آمریکا و زمانی که این ذخایر قابل برداشت نبودند است.” ​​
  • “در ثانی، کسری تولید کنونی هنوز به اندازه دوران پیش از شروع به استخراج نفت شیل نرسیده است. بنابراین، به نظر می رسد که احتمال رسیدن قیمت ها به دوره قبل از نفت شیل خیلی کم است.”
  • “اگر مصرف کنونی بنزین از 9،750 میلیون بشکه در روز به 10،500 میلیون بشکه در روز افزایش یابد، یا ذخایر استراتژیک نفت تجاری با بیش از 70 میلیون بشکه کاهش به 350 میلیون بشکه برسد، ممکن است تئوری نفت 100 دلار محقق شود اما وقوع چنین اتفاقاتی با توجه به وضعیت اقتصاد پساکرونایی و تورمی بین المللی بسیار بعید به نظر میرسد. با این اوصاف، به نظر می رسد که رشد قیمتی که اخیرا در بازار نفت بوجود آمده به سر حد خود رسیده و احتمال افزایش بیشتر از 3 تا 5 دلاری به نسبت قیمتهای کنونی بسیار ضعیف است.”

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان