وبلاگ

با ضعیف شدن تقاضای برای بیت کوین، توجه شرکتهای سرمایه گذاری به سمت فرصتهای سرمایه گذاری در بازار غیر متمرکز مالی (DeFi) جلب شده است

DEFI
رمز ارزها

با ضعیف شدن تقاضای برای بیت کوین، توجه شرکتهای سرمایه گذاری به سمت فرصتهای سرمایه گذاری در بازار غیر متمرکز مالی (DeFi) جلب شده است

با افزایش فعالیت و ارزش بازار ارزهای دیجیتال طی چند هفته گذشته، حوزه مالی غیرمتمرکز (DeFi) اخیراً رشد خود را از سر گرفته و ارزش کل دارایی های قفل شده (TVL) در این حوزه به بالاترین سطح تاریخ خود یعنی 267 میلیارد دلار رسیده است. بر اساس گزارشات اخیر، تقاضای برای خرید و نگه داری بیت کوین در سه ماهه سوم امسال در بین معامله گران کاهش یافته است.

با کاهش سطح تقاضا برای بیت کوین، روند جذب سرمایه صنعت مالی غیر متمرکز (DeFi) گسترش می یابد

به گزارش موسسه دی فیلاما، پس از افزایش شدید قیمت بیت کوین در ماه اکتبر، حجم دارایی های قفل شده در DeFi از مبلغ 260 میلیارد دلار گذشته است. پروتکل‌هایی که از اکوسیستم DeFi پشتیبانی می‌کنند، از جمله اتریوم، سولانا و آوالانچ نیز افزایش قابل‌توجهی در قیمت‌ توکن های خود داشته‌اند و به عنوان مثال، قیمت سولانا اخیرا به رکورد 260 دلار رسیده است.

تراکنش‌های روزانه نیز در پروتکل‌های مالی غیر متمرکز (DeFi)، مثل پنکیک سواپ (PancakeSwap) که روی زنجیره هوشمند بایننس پیاده سازی شده، افزایش یافته است بطوریکه این شبکه شاهد افزایش تعداد کاربران فعال خود به بیش از 600000 و تعداد آدرس‌های فعال در این پروتکل به 2 میلیون بوده است.

طبق گزارش 3 ماهه سوم موسسه تحقیقاتی جنسیس، تعداد مؤسساتی که وارد صنعت DeFi می‌شوند رو به افزایش است. اشتیاق شرکت های سرمایه گذاری بزرگ به اتریوم برای سرمایه گذاری و وام دهی به پروژه های مختلف حوزه مالی غیرمتمرکز افزایش یافته است.

این مساله همچنین می‌تواند به دلیل تغییر ساختاری قابل توجه در بازار ارزهای دیجیتال نیز باشد، زیرا صرافی‌های ارز دیجیتال نیز اخیرا شروع به غیر فعال کردن و یا محدود کردن سرویس اهرمهای معاملاتی خود برای کاربرانشان کرده اند. در طول سه ماهه دوم سال 2021، چندین صرافی ارز دیجیتال، اهرم‌های معاملاتی خود را برای معامله گران محدود کردند. به عنوان مثال میتوان از صرافی بایننس نام برد، که میزان اهرم معاملاتی قابل ارائه خود را برای حساب‌های جدیدی که کمتر از یک ماه است باز شده‌اند، به حداکثر 20 برابر کاهش داد.

در گزارش این موسسه همچنین به کاهش وزن بیت کوین را در پرتفوی سرمایه گذاری این شرکتها اشاره شده است و این کاهش را ناشی از کاهش فرصت های معاملاتی در شبکه بیتکوین میداند. در حالی که شاهد کاهش علاقه سرمایه گذاران بزرگ به بیتکوین هستیم، پروتکل‌های لایه 1 از جمله سولانا (Solana) شاهد افزایش تقاضا هستند و به عنوان فرصت‌های جدید سرمایه گذاری در حوزه مالی غیر متمرکز (DeFi) عمل می‌کنند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان