وبلاگ

آیا بیتکوین قادر خواهد بود رکورد قیمتی 100 هزار دلاری خود را تا آخر سال 2021 به ثبت برساند؟

BTC price
رمز ارزها

آیا بیتکوین قادر خواهد بود رکورد قیمتی 100 هزار دلاری خود را تا آخر سال 2021 به ثبت برساند؟

رشد قیمتی بیتکوین شروع بسیار خوبی با ورود به سه ماهه چهارم سال 2021 داشته و طی چند روز گذشته 18 درصد افزایش قیمتی داشته است. از ابتدای ماه جاری، بیت کوین تقریبا با 4.5 درصد افزایش به قیمت 51900 دلار و ارزش بازار 966 میلیارد دلار رسید.

تحلیلگران نسبت به عملکرد قوی صعودی قیمت بیت کوین در سه ماهه چهارم 2021 بسیار خوشبینند و انتظار رسیدن به سطح قیمتی 100 هزار دلار را دارند. اخیرا لارک دیویس، تحلیلگر معروف بازار ارزهای دیجیتال، مطالبی را به اشتراک عمومی گذاشته که نشان می دهد احتمالا افزایش قیمت بیت کوین صرفا در سطح 100 هزار دلار متوقف نخواهد شد، بلکه ممکن فراتر از آن هم برود. مدلسازی حرکت قیمت بیت کوین توسط شرکت پلن بی.تی.سی (PlanBTC) نشان می دهد که قیمت این رمزارز تا پایان دسامبر 2021 احتمالا به سطح قیمتی 135 هزار دلار خواهد رسید.

علاوه بر این، لارک دیویس وضعیت کنونی صعودی قیمت بیتکوین را با موج های صعودی قبلی قیمت این رمزارز در سالهای 2013 و 2017 مقایسه کرده و خاطرنشان کرد: “اگر چرخه حرکتی قیمت بیتکوین را در نظر بگیریم، می توانیم رشد قیمتی بیت کوین را تا اواخر سال جاری و یا تا اوایل سال 2022، حتی تا 200 هزار دلار نیز تخمین بزنیم.”

در طول دو روند صعودی قیمت بیتکوین در سالهای 2013 و 2017، شاهد افزایش 300 درصدی قیمت این رمزارز در هر یک از این دوره های افزایش قیمتی بودیم. وی افزود: “اگر بخواهیم میزان رشد قیمتی مشابهی را در طی 3 ماه آینده برای بیتکوین در نظر بگیریم، میتوان ادامه روند حرکت صعودی قیمت این رمزارز را تا 280 هزار دلار تخمین زد که احتمالا بعد از آن با یک موج اصلاح قیمتی، قیمت این رمزارز میتواند در سطح 200 هزار دلار ثتبیت شود.”

نگاهی به وضعیت اسیلاتور RSI ماهانه بیت کوین:

شاخص قدرت نسبی (RSI) یکی از شاخص های مهم تحلیلگران برای پیش بینی روند حرکت قیمت محسوب میشود. در طی موجهای صعودی قوی قیمتی بیتکوین در سالهای 2013 و 2017، هر بار نمودار ماهانه RSI بیتکوین قبل از شروع هر گونه موج اصلاحی بلند مدت قیمتی، 2 بار از مرز 90% اوربوت نمودار RSI خود عبور کرده ولی در روند صعودی اخیر که از اواخر سال 2020 شروع شده، نمودار ماهانه RSI فقط یک بار توانسته از سطح اوربوت 90 درصد خود عبور کند. دیویس همچنین وضعیت تمایلات سرمایه گذاران به بیتکوین را با هجوم سرمایه گذاران به سمت خرید طلا در دهه 70 میلادی مقایسه کرد و گفتاگر بخواهیم تکرار الگو رشد قیمتی طلا در دهه 70 را برای بیت کوین نیز در نظر بگیریم، به راحتی میتوان به سطوح بالای 200 هزار دلار فکر کرد.

لارک دیویس همچنین افزود که ضمانتی برای درستی این پیش بینی ها وجود ندارد. با این حال، او تقریباً اطمینان دارد که قیمت بیت کوین مطمئناً 6 رقمی خواهد شد و از مرز 100 هزار دلار عبور خواهد کرد. علاوه بر این، او همچنین خاطرنشان کرد که آلت کوین ها در عرض 2 تا 3 هفته پس از اوج گیری مجدد قیمت بیت کوین، روندهای رشد قیمتی جدیدی را شروع خواهند کرد.

با تمام این اوصاف، دیویس به عنوان یک هشدار برای سرمایه گذاران افزود: “به یاد داشته باشید که ممکن است در یک لحظه اتفاقات پیش بینی نشده ای در این بازار بیافتد و باید مراقب بود. از آلت کوین سود بگیرید! من در تمام یک دهه گذشته در مورد تمام ارزهای دیجیتال بینش صعودی داشتم و همچنان دارم، اما باید در نظر داشته باشید که بازار فروش می تواند وحشیانه باشد. همواره برای معاملاتتان برنامه داشته باشید!”

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان