وبلاگ

آیا بیتکوین به رشد خود در امتداد کانال صعودی بلند مدت خود ادامه میدهد؟

BTC
رمز ارزها

آیا بیتکوین به رشد خود در امتداد کانال صعودی بلند مدت خود ادامه میدهد؟

طی هفته گذشته، قیمت بیتکوین تا 50500 دلار بالا رفت اما در نهایت نتوانست این سطح مقاومتی مهم را بشکند و با یک سقوط قیمتی در 46300 دلار تثبیت شد. بر اساس داده های CoinMarketCap، در حال حاضر ارزش بازار بیتکوین به 901 میلیارد دلار میرسد. ویل کلمنته، تحلیلگر معروف بازار رمزارزها، می گوید: “اگر نمودار بلند مدت یک دهه ای بیت کوین را بررسی کنیم، میبینیم که این بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان یک کانال صعودی بلند مدت قیمتی را تشکیل داده است و آماده است تا همچنان به روند صعودی خود ادامه دهد.”

حرکت نمودار قیمت بیت کوین در طی چند ماه گذشته همواره پرنوسان بوده است. در 10 روز گذشته حرکت قیمتی بیت کوین رنج بوده و در محدوده جالب 46 تا 50 هزار دلار معامله در حال نوسان است. سطح 46،000 دلار همراستا با میانگین متحرک ساده 200 روزانه که یک سطح مقاومت/حمایت داینامیک مهم محسوب میشود نیز هست. از طرفی، سطح مقاومتی 50،000 دلار نیز ناحیه مقاومتی بسیار مهم روانی برای سرمایه گزاران محسوب میشود. بنابراین شکست یکی از 2 ناحیه (سطوح 46000 و 50000 دلار) برای پیش بینی ادامه حرکت قیمت این رمزارز بسیار مهم است.

آیا بیت کوین برای یک موج اصلاحی در ماه سپتامبر آماده می شود؟

لارک دیویس، تحلیلگر بازار رمزارزها نظر جالبی در مورد روند قیمتی بیتکوین در ماه آینده دارد. از لحاظ تاریخی، ماه سپتامبر ماه اصلاح و تثبیت قیمت برای بیت کوین و کل بازار رمزنگاری بوده است. از طرفی، بیت کوین با مقاومت قوی روانی در سطح 50،000 دلار مواجه است. بنابراین، هر گونه شکست، ریتست و ثبات قیمتی در بالای این سطح می تواند این رمزارز را برای هدف قیمتی 100000 دلاری و یا حتی بیشتر آماده کند. از طرف دیگر، شکست و ریتست سطح حمایتی مهم 46000 دلار (همراستا با میانگین متحرک ساده 200 روزانه) نیز به معنای فشار فروش بیشتر و سقوط قیمتی بیشتر تفصیر میشود. بر اساس گزارش ارائه دهنده اطلاعات زنجیره ای وضعیت روانی بازار، به نظر می آید ریجکت قیمتی اخیر که در سطح مقاومتی 50 هزار دلار صورت گرفت، در حال حاضر معامله گران بازار را کمی ناامید کرده است و احتمال دست کشیدن آنها از ادامه تلاش برای شکست این سطح مقاومتی مهم را بالا برده است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان