وبلاگ

تحلیل تکنیکال: آیا طلا میتواند از محدوده مقاومتی 1760 دلار عبور کند یا صرفا بعد از تست ناحیه توزیع 1800 دلار تغییر روند خواهد داد؟

gold
تحلیل های تکنیکال

تحلیل تکنیکال: آیا طلا میتواند از محدوده مقاومتی 1760 دلار عبور کند یا صرفا بعد از تست ناحیه توزیع 1800 دلار تغییر روند خواهد داد؟

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل دیگری در مورد طلا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه طلا بعد از ریزش سنگینی که از روز چهارشنبه (4 آگوست) داشت با ریتست پایین ترین سطح خود از ابتدای سال 2021 (که همزمان با اعلام نتایج تقریبا خنثی نرخ تورم ماهانه و نرخ تورم نقطه به نقطه سالانه آمریکا بود)، به آن واکنش آنی نشان داد و موج اصلاحی خود را آغاز نمود که این موج اصلاحی را تا سطح مهم مقاومتی کنونی (که همراستا با سطح طلایی فیبو روزانه است) ادامه داده است. نکته قابل توجه در این حرکت اصلاحی کاهش بسیار محسوس حجم معاملات در طی این روند اصلاحی است که احتمال شکست ناحیه مقاومتی کنونی را بسیار کم میکند.

از طرفی دیگر، ریزش سریع قیمت از سطح روانی 1800 دلار (ناحیه توزیع حائز اهمیت)، احتمال تمایل اسمارت مانی برای فعال کردن پوزیشنهای فروش در این ناحیه را قوت میبخشد که این مساله ممکن است ادامه حرکت صعودی تا این سطح را بدنبال داشته باشد.

چارت 4 ساعته:

با توجه به تئوریهای مطرح شده، میبایست واکنش قیمت در سطوح مشخص شده را از نزدیک دنبال کرد تا در صورت مشاهده تاییدیه های لازم بتوان وارد یک پوزیشن فروش با نسبت ریسک به ریوارد بسیار مناسب شد.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل سنتیمنت، تعداد سفارشات فروش از 10 روز پیش رو به افزایش بوده در حالیکه تعداد سفارشات خرید روندی منفی به خود گرفته. با این وجود، در حال حاضر شاهد روندی صعودی در طی یک موج اصلاحی هستیم و این میتواند بدان معنا باشد که در طی این روند سفارشات خرید قبلی در حال بسته شدن و سفارشات فروش جدیدی در حال ثبت میباشند. بر این اساس احتمال شروع موج ایمپالس نزولی بعدی در سطح مقاومت کنونی بسیار بالاست.

نتیجه نهایی: احتمال شروع حرکت نزولی موج اصلی دوم در سطح مقاومتی کنونی بیشتر از احتمال ادامه حرکت موج اصلاحی کنونی تا سطح توزیع 1800 دلار است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان