وبلاگ

آیا ریپل رشد بزرگ دیگری را تجربه خواهد کرد؟

R
رمز ارزها

آیا ریپل رشد بزرگ دیگری را تجربه خواهد کرد؟

قیمت ریپل از 21 ماه جولای یک روند صعودی بلند مدت بسیار قدرتمند را شروع کرد و در 15 آگوست با ثبت یک رشد قیمتی 160 درصدی از 0.51688 دلار به 1.13278 دلار رسید و سپس وارد فاز اصلاح قیمتی خود شد که این اصلاح قیمتی در مقابل رشدی که اخیرا تجربه کرده بود بسیار ناچیز محسوب میشود بصورتی که در طی 2 هفته گذشته هنوز نتوانسته حتی به اولین سطح  فیبو بلند مدت خود (1.02942) برسد که این نشان از فشار زیاد خرید و عدم مشارکت فروشندگان در بازار است. به نظر می آید قیمت ریپل احتمالا یک موج صعودی دیگر را در آینده نزدیک تجربه خواهد کرد.

چارت روزانه:

از نوامبر 2020، نمودار ریپل در حال طی یک مسیر صعودی بلند مدت بوده است و به خط روند بلند مدت خود واکنش مناسبی داشته اما از 13 آوریل 2021 موننتوم به شدت صعودی خود را به کل از دست داد و سقوط بسیار شدیدی را در چهارچوب یک کانال نزولی تجربه کرد که تا 21 ماه جون ادامه داشته است. با این وجود، نمودار قیمت پس از ثبت کف قیمتی 0.51800 در 21 ماه جون امسال سریعا تغییر روند داد و با شکست هر 3 میانگین حرکتی 50، 100 و 200 و همچنین سقف کانال نزولی خود (که همراستا با ناحیه مقاومتی بسیار مهم هفتگی نیز هست)، رشد 160 درصدی جدیدی را به ثبت رساند. درست است که در حال حاضر نمودار قیمت این توکن در حال تکمیل روند اصلاحی/استراحتی خود است اما با بازگشت قریب الوقوع خریداران به بازار و شروع موج ایمپالس صعودی بعدی میتوان انتظار رشد قیمتی تا 1.60000 و یا حتی 1.80000 را داشت.

چارت 4 ساعته:

در چارت 4 ساعته نیز شاهد تشکیل یک الگو ادامه دهنده مثلث متقارن هستیم که در حال حاضر نمودار قیمت در داخل این مثلث در حال نوسان است. شکست صعودی و ریتست این الگو میتواند سیگنال مناسبی برای نشان دادن تغییر مومنتوم بازار و ادامه حرکت صعودی نمودار قیمت به سمت سطح قیمتی 1.60000 (هدف 1 قیمتی) باشد. همچنین اسیلاتورهای مومنتومی در موقعیت صعودی قرار دارند.

با این حال، نمیتوان احتمال شکست نزولی این الگو و مشاهده ادامه روند اصلاحی تا محدوده حمایتی بسیار مهم روزانه (که همراستا با خط روند بلند مدت نیز هست) را نادیده گرفت. در این صورت میتوان انتظار شروع موج ایمپالس صعودی از این را داشت.

شاخص افزایش علاقه سرمایه گذاران:

مازاد بر اینکه که روند افزایش قیمت ریپل در حال حاضر بسیار محسوس است، آمار کاربران شبکه ای حاکی از افزایش میزان ترافیک کاربران جدید (آی.پی آدرسهای جدید) در پلتفرم ریپل (XRPL) است. تعداد آدرسهای فعال روزانه در XRPL از 9233 در 25 جولای به 23537 در 25 آگوست افزایش یافت. این افزایش 176 درصدی کاربران نشان دهنده افزایش علاقه و تمایل به سرمایه گذارای است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان