وبلاگ

اخبار امروز بازار

News Briefs
اخبار

اخبار امروز بازار

آخرین اخبار (دوشنبه 30 آگوست):

  • پس از سخنان روز جمعه رئیس فدرال رزرو، جرمی پاول، که نشان دهنده عدم قطعیت این نهاد برای شروع قریب الوقوع برنامه کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه آمریکا بود، دلار آمریکا با کاهش ارزش موقتی روبرو شد.
  • طوفان ایدا، ایالت لوئیزیانا را درهم نوردید و تولید گاز و نفت در این ایالت را متوقف کرد.
  • اخبار جدید در مورد پاندمی کرونا و تورم اروپا در این هفته توجه سرمایه گذاران را به خود معطوف کرده است.
  • قیمت رمزارزها و طلا در سطوح تثبیت قیمتی قرار گرفتند.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اذعان داشت که تصور او در ماه جون بر این اساس بوده که می توان برنامه 120 میلیارد دلاری بازخرید اوراق قرضه آمریکا را کاهش داد. با این حال و با وجود تمامی پیشرفتها در بازار کار ایالات متحده، شورای سیاستگذاری فدرال رزرو همچنان تورم فعلی را گذرا می داند و نگرانیهایی بابت شیوع گونه دلتا ویروس کرونا دارد. جرمی پاول همچنین تاکید کرد که تصمیم برای افزایش نرخ بهره مجزا از برنامه کاهش بازخرید اوراق قرضه آمریکا صورت خواهد گرفت. 

بازارهای مالی این سخنان را به عنوان نشانه ای از خودداری احتمالی فدرال رزرو از اعلام برنامه کاهش بازخرید اوراق قرضه آمریکا در ماه سپتامبر تلقی میکنند. در واکنش به این سخنان، ارزش دلار کمی کاهش یافت و نرخ برابری یورو به دلار آمریکا به 1.18 رسید، نرخ برابری پوند به دلار آمریکا مجددا به سطح قیمتی 1.3750 رسید، ارزهای کالا-محور با افزایش ارزش همراه بودند و قیمت طلا جهانی هم به 1815 دلار رسید. وضعیت بازار در روز دوشنبه آرام است و تمرکز بازار بر روی گزارش مهم مشاغل این هفته قرار دارد.

طوفان ایدا، ایالت لوئیزیانا را درهم نوردید و تولید گاز و نفت در این ایالت را تقریبا به طور کامل متوقف کرد. شدت و سرعت بادهای این طوفان شدیدتر از طوفان بدنام کاترینا (که در سال 2005 اتفاق افتاد) است و همین مساله باعث شد تا جو بایدن، رئیس جمهور این کشور، وضعیت اضطراری ملی اعلام کند.

تعطیلات رسمی بانکی در انگلیس: بریتانیا امروز در تعطیلی رسمی بانکی بسر میبرد که این موضوع باعث کاهش حجم معاملات در سشن معاملاتی امروز اروپا میشود. همچنین، امروز گزارش اولیه شاخص تورم ماه آگوست در آلمان و اسپانیا منتشر خواهد شد.

پاندمی کرونا در ایالات متحده: موارد جدید ابتلا در ایالات متحده همچنان در حال افزایش است، البته با سرعت کمتری به نسبت قبل، در حالی که شرایط در اروپا پایدار و در آمریکای جنوبی در حال کاهش است. نیوزلند و استرالیا محدودیت های اجتماعی خود را با افزایش موارد افزایش داده اند. در همین حال، مطالعات یک موسسه پژوهشی اسرائیلی نشان می دهد که تزریق دوز سوم واکسن کرونا به جلوگیری از بستری شدن در صورت ابتلا کمک زیادی می کند لذا نتایج این مطالعات دولتهای دیگر را به تکاپو جهت برنامه ریزی برای شروع برنامه تزریق دوز سوم به شهروندانشان انداخته است. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان