وبلاگ

بررسی اخبار اخیر بازار: به نظر ارزش برخی سهام ها بعد از رکوردشکنی اخیر نیاز به استراحت دارند

News Briefs
اخبار

بررسی اخبار اخیر بازار: به نظر ارزش برخی سهام ها بعد از رکوردشکنی اخیر نیاز به استراحت دارند

به نظر می رسد برخی سهام وال استریت قرار است امروز در قیمتهایی پایینتر از سقف رکوردی که هفته پیش ثبت کردند باز شوند و نیاز به استراحت بیشتری دارند. اخبار جسته گریخته در مورد احتمال اعلام کاهش سقف خرید اوراق قرضه توسط فدرال رزرو و از بین رفتن خطر شیوع گونه دلتا ویروس کرونا احتمالا باعث خواهد شد که سرمایه گذاران بازار با احتیاط و تامل بیشتری عمل کنند. با این حال گزارش درآمد خرده فروشان اصلی (که احتمالاً بیشتر از سهام سایر شرکتها تحت تأثیر شیوع جدید گ.نه دلتا بیماری کرونا قرار می گیرند) میتواند از اهمیت خواصی در این روزها برخوردار باشد زیرا عملکرد منفی این شرکتها میتواند بر روی قیمت سهام دیگر شرکتها نیز تاثییر منفی بگذارد. با این وجود، در شرایط فعلی که فدرال رزرو همچنان در حال چاپ پول است و سیاستهای حمایتی (میزان بازخرید اوراق قرضه) هم تا کنون تغییری نکرده، وضعیت بازار فعلاً باثابت است،

  • دلار قدرت خود در برابر یورو را حفظ کرده و نفت نیز به علت اخبار اقتصادی ضعیف چین با 2 درصد کاهش قیمت به 66.54 دلار رسیده است.
  • بازارهای اروپایی با افت کمی همراه بودند: Eurostoxx با کاهش -0.7 درصدی همراه بوده و FTSE و Dax نیز افتهای قیمتی به ترتیب 1 و 0.5 درصدی را ثبت کردند. معاملات آتی ایالات متحده نیز در سطوحی پایین تر از سقف هفته پیش خود قرار گرفته اند و شاخصهای  نزدک، S&P 500 و داو جونز هر کدام کاهش 0.5 درصدی قیمت را تجربه کردند.
  • چین قصد دارد با تدابیر سیاسی جلوی روند افزایش قیمت کالاها را بگیرد. شاخص خرده فروشی و تولید صنعتی در این کشور نیز کمتر از حد انتظار درآمد.
  • Walmart (WMT) در حال آماده سازی برای برگزاری یک جلسه در سطح مدیرانش برای تصمیم گیری در مورد سیاستهای استفاده از رمزارز است که در صورت تصویب میتواند به استقبال بیشتر بازار و رشد قیمت رمزارزها شود که این امر میتواند برخی سرمایه ها را از بازارهای سهام به سمت بازارهای رمزارز سوق دهد و باعث کاهش موقتی قیمت ها در بازار سهام گردد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان