وبلاگ

بانک مرکزی نیوزلند پیوستن به پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بررسی می کند

cbdc
رمز ارزها

بانک مرکزی نیوزلند پیوستن به پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را بررسی می کند

بانک مرکزی نیوزلند در حال بررسی پیوستن به پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و ادقام ارز دیجیتال در اکوسیستم مالی این کشور است. بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) اعلام کرد که ارزهای دیجیتال پتانسیل استفاده به عنوان یک ابزار تعیین سیاست پولی را پیدا خواهند کرد.

بانک مرکزی این کشور گفت که با توجه به مزایای پیوستن به پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استفاده از آن به عنوان یک ابزار سیاست پولی، اکنون زمان مناسبی برای پیوستن به این برنامه است. بانک مرکزی خاطرنشان کرد: “روندهای استفاده از پول نقد و نوآوری در پول فرصتی را برای بانک مرکزی ایجاد می کند تا بتواند پول ملی این کشور را به سمت دیجیتالی شدن سوق دهد. کاهش میزان استفاده از پول فیزیکی و اسکناس و در دسترس بودن پول نقد در نیوزلند و همچنین نوآوری های نوظهور در حوزه پول خصوصی، یعنی استیبل کوینها، شرایط را برای در نظر گرفتن یک ارز دیجیتال بانک مرکزی مناسب کرده است. 

کریستین هاکسبی، دستیار رییس بانک مرکزی نیوزلند نیز گفت که بانک ها باید برای تضمین رشد ارزش پول ملی دست به ابداعات جدید بزنند. هاکسبی در ادامه افزود: “ما به دنبال دریافت نظرات عمومی در مورد چگونگی ارزیابی پول ملی در یک قالب دیجیتال و در کنار جریان پول نقد کنونی در سیستم مالی کشور هستیم. ما هنوز برای حفظ پول نقد و سیستم نقدی برای کسانی که به آن نیاز دارند برنامه داریم. در عین حال، روند استفاده از پول نقد و در دسترس بودن سریع آن همراه با نوآوری دیجیتالی فرصت هایی جدیدی بوجود می آورد هرچند چالش هایی را نیز ایجاد می کند. ” 

نکته اصلی پولهای دیجیتال: بهبود کارایی پرداخت های داخلی:

بانک مرکزی نیوزلند گفت که شرکت در این پروژه بین المللی به نیوزلند کمک می کند تا در پروسه جهانی آزمایش ارزهای دیجیتال ملی شرکت کند. علاوه بر این، می تواند مکانیزم پرداخت های داخلی و همچنین پرداخت های برون مرزی را بهبود بخشد. با این حال، توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی نیاز به یک رویکرد چند مرحله ای و مدت زمان طولانی دارد. علاوه بر این، باید بتواند در نسبت تبدیل 1 به 1 با پول ملی مبادله شود.

بانک مرکزی نیوزلند معتقد است که CBDC مزایای متعددی خواهد داشت و از این طریق میتواند از پول ملی حمایت می کند. سه مزیت عمده ذکر شده توسط  بانک مرکزی نیوزلند عبارتند از:

  • ارتباط با آینده دیجیتال و بهبود شکل تکنولوژیکی پول بانک مرکزی.
  • به عنوان یک ابزار سیاست پولی بالقوه برای ارائه محرک پولی عمل می کند.
  • تبدیل طولانی مدت پول خصوصی به پول بانک مرکزی برای افراد و مشاغل را تسهیل میکند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان