وبلاگ

نکاتی در مورد گزارش تعداد مشاغل غیر کشاورزی ایجاد شده در ایالات متحده در روز جمعه

NFP Us
اخبار

نکاتی در مورد گزارش تعداد مشاغل غیر کشاورزی ایجاد شده در ایالات متحده در روز جمعه

طبق گزارش میزان شغلهای غیر کشاورزی ایجاد شده در ایالات متحده، طی یک ماه گذشته تعداد 235 هزار شغل جدید در بازار کار آمریکا ایجاد شده که این عدد بسیار پایین تر از میزان قابل انتظار توسط تحلیلگران (750 هزار شغل جدید) بود. 

در اصل، افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در طی ماه گذشته تأثیر منفی قابل توجهی بر سرعت بهبود بازار کار ایالات متحده داشته است. با این وجود، بیان این مطلب که اقتصاد آمریکا صرفا به خاطر آمار پایینتر از انتظار بازار کار این کشور تحت فشار مجدد قرار گرفته و دچار رکود شده خیلی نتیجه گیری درستی نیست. در حقیقت، متوسط حداقل میزان حقوق ساعتی به نسبت ماه گذشته 0.6 درصد رشد و نسبت به همین موقع در سال گذشته 4.3 درصد افزایش داشته است. رشد محسوس نرخ دستمزد، تأثیر منفی گزارش ضعیف بازار اشتغال آمریکا را جبران کرده، شرایط تورمی کنونی را تقویت و از انتظارات تورمی حمایت می کند. از طرفی دیگر، گزارش نرخ بیکاری آمریکا بر طبق پیش بینی ها با کاهش 0.2 درصدی به نسبت ماه قبل به 5.2 درصد رسید که نشان از عدم ضعف قابل توجه بازار کار آمریکاست.

با این حال به نظر می آید، علیرغم افزایش نرخ میانگین دستمزد و کاهش نرخ بیکاری ماهانه، گزارش بسیار ضعیفتر از حد انتظار تعداد شغلهای غیرکشاورزی ایجاد شده فشار فشار نسبی بر نرخ برابری دلار وارد کند زیرا نتایج این گزارش به احتمال زیاد باعث به تاخیر افتادن اجرای برنامه کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه آمریکا توسط فدرال رزرو خواهد شد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان