وبلاگ

تحلیل چارت دلار نیوزلند به دلار آمریکا

NZD-USD Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار نیوزلند به دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت دلار نیوزلند به دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

در تایم فریم ماهانه این اینسترومنت شاهد تکمیل یک الگوی w فرم نامتقارن هستیم که آخرین موج ایمپالس صعودی خود را از آوریل سال 2020 شروع کرده و تا ماه فوریه 2021 ادامه داشته است و سپس با رسیدن به ناحیه بسیار مهم مقاومتی ماهانه خود به آن واکنش نشان داده و موج اصلاحی بلند مدت خود را به سمت خط گردن w فرم نامتقارن خود شروع کرده است. در حال حاضر شاهد ادامه این روند اصلاحی نزولی به سمت خط گردن الگو مذکور (که همراستا با یک ناحیه تقاضا بسیار مهم ماهانه و همچنین ناحیه طلایی فیبو ماهانه نیز هست) هستیم. مازاد بر این، یک الگوی کنج افزایشی بلند مدت نیز در چارت هفتگی این اینسترومنت قالب مشاهده است که نمودار قیمت در حال حاضر در تلاش برای تکمیل این کنج افزایشی (که با ناحیه مهم مقاومتی ماهانه مشخص شده در تصویر نیز تلاقی دارد) به نظر میرسد.

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار نیوزلند به دلار آمریکا بعد از شکست ناحیه حمایتی روزانه خود (محدوده 0.68900 تا 0.69200) همچنان نزولیست ولی به نظر می آید در حال از دست دادن مومنتوم نزولی خود است و احتمال مشاهده یک موج صعودی تا بلاک توزیع کوتاه مدت خود (باکس آبی رنگ در تصویر بالا) و یا حتی تا ناحیه مقاومت روزانه بعدی (در محدوده 0.7050 تا 0.7079) جهت کسب مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت ایجاد یک موج ایمپالس نزولی دیگر، زیاد است.

چارت 4 ساعته:

با بررسی چارت 4 ساعته تحلیل رفتن مومنتوم نزولی بیشتر نمایان میشود. افزایش حجم در 2 شمع سبزرنگ انتهایی، واگرایی شدید و اورسلد شدن این اینسترومنت نشان از احتمال شروع یک موج اصلاحی حداقل تا بلاک توزیع مشخص شده در تصویر دارد اما از آنجایی که نمودار قیمت در حال حاضر در موقعیت بسیار نزدیکی به ناحیه حمایتی مهم ماهانه خود قرار گرفته است، نمیتوان با اطمینان گفت که این موج اصلاحی از نقطه کنونی آغاز خواهد شد یا روند نزولی خود را تا ناحیه حمایتی مذکور ادامه خواهد داد و سپس با ریجکت این ناحیه، شاهد موج اصلاحی صعودی خواهیم بود.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر تحلیل فاندامنتال میتوان گفت که اتفاقات اقتصادی اخیر، باعث تضعیف بیش از بیش دلار نیوزلند در مقابل دلار آمریکا شده است.

از منظر تحلیل سنتیمنت، شاهد افزایش سفارشات فروش و در مقابل کاهش میزان سفارشات خرید دلار نیوزلند در 3 هفته متوالی گذشته بودیم که این امر خود بیانگر کاهش اعتماد میان مدت سرمایه گذاران به این ارز میباشد.

نتیجه نهایی: روند حرکت در بلند مدت همچنان بسیار نزولی است اما در شرایط کنونی انتظار مشاهده یک موج اصلاحی کوتاه مدت حداقل تا ناحیه توزیع مهم مشخص شده در تصاویر بالا، انتظاری بسیار منطقی به نظر می آید. همچنین به نظر می آید وقوع سناریو شماره 1 مطرح شده در تصاویر بالا بسیار محتمل تر از وقوع سناریو شماره 2 میباشد. با این وجود، بررسی دقیق واکنش نمودار قیمت در هر 2 ناحیه برای ورود به یک پوزیشن فروش بسیار مهم است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان