وبلاگ

معاملات آتی نفت: حرکت اصلاح قیمتی در راه است؟

WTI USOIL image
اخبار

معاملات آتی نفت: حرکت اصلاح قیمتی در راه است؟

با توجه به گزارش جدید گروه CME برای بازارهای آتی نفت خام، میزان سفارشات آتی خرید نفت وست تگزاس برای دومین سشن معاملاتی متوالی با کاهشی در حدود 18.8 هزار واحدی روبرو بوده است. همچنین حجم کل معاملات نیز در حدود 397.7 هزار واحد کاهش یافت که این مساله تایید کننده ادامه روند حمایت خریداران نفت از قیمت نیست.

قیمت نفت وست تگزاس: همه نگاه ها به 100.00 دلار در هر بشکه دوخته شده است

با تمام این تفاصیل، افزایش قیمت نفت خام به نظر محدود می آید چرا که روند فعالیت خریداران بازار همراستا با صعود قیمت در 2 روز گذشته نبوده است که این بدان معناست که میتوان انتظار شروع یک موج اصلاح قیمتی در این کالا استراتژیک را داشت. از منظر تحلیل تکنیکال نیز میتوان گفت که اشباع خرید در نمودار قیمت نفت مشاهده میشود که این مساله خود تایید دیگری بر احتمال وقوع سناریو نزولی و اصلاح قیمتی نفت است.

از طرفی دیگر تاثیر شرایط ژئوپلیتیکی کنونی را نمیتوان نادیده گرفت و هر گونه تهاجم نظامی روسیه به اکراین میتواند تمام این احتمالات مطرح شده را ملغی کرده و باعث صعود شدید قیمت نفت شود، هر چند این سناریو چندان محتمل نمی آید. (بر خلاف اظهارات برخی مقامات غربی مبنی بر احتمال حمله غریب الوقوع روسیه به اکراین، به نظر می آید سیاستمداران اکراینی و روسی چندان با این نظرات موافق نیستند و بیشتر در پی حل مساله از طریق گفتگوهای دیپلماتیک برای رفع نگرانیهای امنیتی روسیه هستند)

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان