وبلاگ

4 دلیل اصلی سقوط قیمت نفت از اوایل ماه آگوست، بعد از روند صعودی قدرتمندی که از در نیمه دوم ماه جولای تجربه کرد

WTI USOIL image
اخبار

4 دلیل اصلی سقوط قیمت نفت از اوایل ماه آگوست، بعد از روند صعودی قدرتمندی که از در نیمه دوم ماه جولای تجربه کرد

در این مقاله قصد داریم که مهمترین عوامل سقوط قیمت نفت در ماه اخیر را بدقت بررسی نماییم:

1- شیوع نوع دلتا ویروس کرونا در آمریکا:

شیوع نوع دلتا ویروس کرونا نگرانی های جدیدی برای سرمایه گذاران نفت بوجود آورده به این دلیل که آنها نگران اثرات عمیق دیگری بر قیمت این کالا هستند. افت شدید احتمالی تقاضا در بازار در اثر گسترش همه گیری در آمریکا میتواند بالانس عرضه و تقاضا را تغییر داده و باعث سقوط مجدد قیمت نقت شود. (در آمریکا همچنان دسته ای از مردم در مقابل واکسیناسیون مقاومت میکنند و با وجود تبلیغات گسترده دولتی هنوز تعداد قابل توجهی از مردم این کشور از زدن واکسن اجتناب میکنند و این به یکی از نگرانیهای اصلی دولت آمریکا تبدیل شده است.)

2- شیوع نوع دلتا ویروس کرونا در چین و بالا رفتن تعداد مبتلایان در این کشور:

شیوع نوع دلتا در چین نگرانی ها در مورد احتمال سقوط قیمت نفت را دوچندان میکند. احتمال شیوع گسترده نوع دلتا کرونا در چین و اعمال قرنطینه و محدودیتهای جدید در این کشور که به عنوان مهمترین مشتری نقت در سطح دنیا شناخته میشود نگرانی ها بابت افت شدید تقاضا در بازار نفت و به طبع سقوط قیمت این کالا را افزایش داده است.

3- افزایش میزان ذخایر نفت آمریکا از ابتدای ماه آگوست:

هر چند شاهد کاهش این میزان در گزارش هفته گذشته بودیم اما در مجموع میزان کل ذخایر نفت آمریکا در ماه آگوست با افزایشی قابل توجهی به نسبت ماه جولای همراه بوده است. (افزایش میزان ذخایر نفت نشان از کاهش تقاضا در بازار دارد و به طبع به کاهش قیمت نفت می انجامد)

4- احتمال کاهش تقاضا سوخت در آمریکا:

شیوع مجدد و جدی یک موج دیگر همه گیری در آمریکا نگرانی ها در مورد اعمال محدودیتهای اجتماعی و رفت و آمدی جدید در این کشور را افزایش داده و لذا نگرانیها بابت کاهش قابل توجه تقاضا عمومی برای سوخت را افزایش داده است. کاهش تقاضا عمومی سوخت به طبع باعث کاهش تقاضا نفت از طرف پالایشگاهها و متعاقبا کاهش قیمت نفت میشود.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان