وبلاگ

قیمت نفت برنت با شکست مقاومت 128.40 دلار به رکورد 147.50 دلار خواهد رسید

WTI USOIL image
اخبار

قیمت نفت برنت با شکست مقاومت 128.40 دلار به رکورد 147.50 دلار خواهد رسید

قیمت نفت خام برنت و وست تگزاس با افزایش زیادی طی 3 روز گذشته روبرو بود. قیمت نفت برنت در ساعات اولیه سشن معاملاتی امروز اروپا به 118.42 دلار و قیمت نفت خام وست تگزاس با شکست بالاترین سطح قیمتی 11 سال اخیر خود به 116.62 دلار در هر بشکه رسید.

استراتژیست های موسسه TD Securities گزارش می دهند که اگر تحریم ها یا افزایش تنشها مربوط به جنگ روسیه و اوکراین همچنان باعث کاهش محموله های نفت روسیه شوند، قیمت نفت براحتی می تواند رکوردهای جدیدی را به ثبت برساند. با این حال این تحلیلگران معتقدند که قیمت نفت در سطوح بالا ممکن است در بلندمدت پایدار نباشد.

تحلیلگران این موسسه در ادامه اظهار داشتند که هر گونه تحریم اضافی یا وقفه غیرمنتظره در عرضه می تواند به راحتی باعث افزایش قیمت ها در کوتاه مدت باشد. تحت این شرایط، تعجب آور نیست که شاهد جهش قیمت نفت خام برنت به حدود 147 دلار باشیم.

نمودار قیمت نفت برنت:

نمودار قیمت نفت وست تگزاس:

بعبارتی دیگر تغییر مسیر جریان تولید و عرضه نفت خام، در پیش گیری سیاستهای افزایش تولید اوپک، تولید بیشتر نفت شل آمریکا و همچنین کاهش تدریجی سطح تقاضا می‌تواند قیمت‌ها را در بلندمدت به زیر 100 دلار بازگرداند. مطمئناً کاهش تنش‌های ژئوپلیتیکی در اروپا باعث ایجاد توازن مجدد در بازار خواهد شد.

در طرفی دیگر استراتژیست های بانک کردیت سوییس (Credit Suisse) معتقدند که حرکت صعودی اخیر ادامه دار خواهد شد و قیمت نفت برنت می تواند حتی به بالاتر از سقف قیمتی تاریخی خود (147.50 دلار) نیز برسد.

آنها اخیرا بیان داشتند:

  • سطح حمایتی کوتاه مدت نفت در محدوده کلیدی و روانی 100 دلار قرار دارد. ما سطوح مقاومت اصلی بعدی را در بالاترین حد قیمتی سال 2013 (محدوده 117 تا 120 دلار) می بینیم و شکست مستقیم این ناحیه مقاومتی می تواند قیمت را تا سطح مقاومت بعدی در ماه مارس 2012 (128.40 دلار) افزایش دهد. اگر این سطح مقاومتی نیز با قدرت شکسته شده و قیمت نفت به بالای 128.40 دلار برسد، دلیلی نمی بینیم که شاهد افزایش قیمت تا رکورد قبلی  147.50 دلار (در سال 2008) را شاهد نباشیم.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان