وبلاگ

فتوشاپ ویژگی جدیدی را در جهت مقابله با سرقت آثار هنری NFT راه اندازی می کند

PS01
اخبار

فتوشاپ ویژگی جدیدی را در جهت مقابله با سرقت آثار هنری NFT راه اندازی می کند

شرکت ادوب (Adobe) در حال افزودن ویژگی جدیدی به فتوشاپ است که میتواند به اثبات مالکیت واقعی NFT ها کمک کند. به گفته این غول تولید نرم افزار، این ویژگی به تعیین اینکه آیا شخصی که NFT را می فروشد، شخصی که آن را ساخته است یا خیر کمک می کند. این ویژگی که “Content Credentials” نام دارد، به سازندگان NFT کمک می کند تا Adobe ID را با آدرس های کیف پول رمزنگاری خود پیوند دهند. با انجام این کار، میتوان نوعی گواهی تایید شده را در بازارهای تبادلات NFT بوجود آورد که صحت و سلامت منبع اصلی NFT ها را اثبات می کند.

بر اساس گزارش‌ها، این ویژگی در فتوشاپ با گزینه‌ای برای «آماده‌سازی به‌عنوان NFT» ساخته می‌شود که تا پایان اکتبر امسال در حالت آزمایشی راه‌اندازی می‌شود. این شرکت همچنین اعلام کرد که با بازارهای NFT مانند OpenSea، SuperRare، KnownOrigin و Rarible همکاری نزدیکی خواهد داشت.

سرقت آثار هنری همیشه یکی از دغدغه های اصلی در فضای NFT بوده است. تا کنون گزارشات زیادی از جعل و فروش غیر قانونی NFT ها انجام شده است. موضوعی که این مساله را حساستر میکند اینست که میتوان این آثار جعلی را براحتی بر روی بلاک چین قرار داد، درست مانند آثار واقعی که این امکان باعث معتبر جلوه دادن اثر درچشم خریداران می شود. با ارائه این ویژگی، ممکن است فتوشاپ نتواند به صورت کامل جلوی سرقت آثار NFT را بگیرد، اما بدون شک می تواند اصالت یک هنر را ثابت کند.

به طور خلاصه، هر کسی می‌تواند براحتی یک نسخه دیگر از یک NFT را تولید کند و خریدارانی را که تفاوت را نمی‌دانند فریب دهد. با این حال، جدیدترین سیستم شرکت ادوب راهی برای اثبات اینکه NFT ای که می‌فروشید قانونا متعلق به شماست و دزدیده نشده است، ارائه می‌کند اگرچه بصورت کامل نمیتواند از سرقت آثار هنری جلوگیری کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان