وبلاگ

برخلاف همه انتظارها بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره را بدون تغییر اعلام کرد

RBNZ
اخبار

برخلاف همه انتظارها بانک مرکزی نیوزلند نرخ بهره را بدون تغییر اعلام کرد

گرنت رابرتسون ، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد نیوزلند امروز در بیانیه ای گفت: “وضعیت اقتصادی مطلوب است اما هیچ پیش فرضی در مورد آنچه بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) انجام خواهد داد وجود ندارد.”

این اضهارات بعد از اینکه بانک مرکزی نیوزلند تصمیم گرفت نرخ بهره سپرده را در پایین ترین سطح خود (0.25 درصد) نگه دارد (این اخبار در ساعت 6:30 صبح به وقت ایران منتشر شد). علی رغم این تصمیم در مورد نرخ بهره، لحن بانک مرکزی نیوزلند در مورد رشد اقتصادی مثبت ارزیابی میشود چون صریحا اعلام کردند که این نهاد همچنان در مسیر کاهش سیاست های حمایتی پولی در جهت کاهش بازخرید اوراق قرضه است و احتمالا زودتر از سایر کشورها این تغییرات را اعمال میکند.

واکنش اولیه بازار به این اخبار قبل از شروع به کار بازار اروپا و آمریکا:

نمودار قیمت دلار نیوزلند به دلار آمریکا بعد از رسیدن به پایینترین حد قیمتی خود در 9 ماه گذشته (0.68700) به آن واکنش نشان داده و فعلا با نوسانات کوتاه 0.69000 تا 0.69500 در حال تشکیل یک منطقه تثبیت قیمتی به سر میبرد تا واکنش اصلی سرمایه گذاران بازار به اخبار امروز بانک مرکزی نیوزلند را در سشن های معاملاتی اروپا و آمریکا مشاهده کند. قیمت این اینسترومنت در زمان نگارش این مقاله در نرخ برابری 0.69260 (56 پیپ بالاتر از پایینترین سطحی که بعد از اخبار امروز ثبت کرد) قرار گرفته است.

 

 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان