وبلاگ

تحلیلگران رابو بانک: پیش‌بینی‌های تورمی نشان می‌دهد که اوج نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان ممکن است بسیار کمتر از 1.50 درصدی باشد که در حال حاضر در بازار قیمت گذاری شده است

rabobank
اخبار

تحلیلگران رابو بانک: پیش‌بینی‌های تورمی نشان می‌دهد که اوج نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان ممکن است بسیار کمتر از 1.50 درصدی باشد که در حال حاضر در بازار قیمت گذاری شده است

بانک مرکزی انگلیس دیروز (پنجشنبه، 3 فوریه) اعلام کرد که طبق انتظارات، نرخ بهره پایه را 0.25 درصد افزایش داده است. با این حال، نکته قابل توجه این بود که 4عضو از 9 عضو کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلستان (MPC) به افزایش 0.5 درصدی رای داده بودند و این مساله نشان دهنده افزایش طرفداران سیاستهای پولی تهاجمی در بین اعضا این کمیته بود.

تحلیلگران رابوبانک معتقدند که پیش‌بینی‌های میان‌ مدت تورم نشان می‌دهد که اوج نرخ تورم اصلی ممکن است بسیار کمتر از 1.50 درصدی باشد که در حال حاضر توسط فعالین بازار قیمت‌گذاری شده است. آنها همچنین پیش‌بینی می‌کنند که در نشست بعدی شورای سیاستگذاری پولی بانک مرکزی انگلستان، نرخ بهره پایه به میزان 0.25 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران این بانک اذعان داشتند:

  • پس از براورده نشدن انتظارات بازار برای افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلستان در ماه نوامبر و سپس افزایش اندک 0.15 درصدی نرخ بهره بدون در نظر گرفتن ریسک‌های گونه اومیکرون در ماه دسامبر، سرانجام این بانک تصمیماتی منطبق بر انتظارات بازار گرفت. با این حال، رای نهایی برای افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره با 4 عضو موافق در مقابل 5 عضو مخالف به تصویب نرسید. سیاست گذارانی از جمله سندرز، هسکل، من و رمزدن در جهت افزایش ارزش برابری پوند و همخوانی بیشتر با مسیر سیاستهای پولی فدرال رزرو به افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره رای داده بودند. با این وجود، فعالین بازار شرط بندی روی افزایش آتی نرخ بهره را انجام دادند و بازار در حال حاضر انتظار دارد که نرخ بهره پایه تا ماه می سال جاری به 1.00 درصد برسد.
  • ما همچنین معتقدیم که این روند سیاستهای انقباضی بانک مرکزی انگلستان محدودتر از آنچه در حال حاضر توسط فعالین بازار اعمال شده خواهد بود و انتظار نداریم که بانک مرکزی انگلستان بتواند در سال جاری یا حتی سال آینده با سرعت فدرال رزرو در افزایش سیاستهای انقباضی حرکت کند. با این اوصاف، سیاستهای جسورانه و انقباضی جدید از سوی فدرال رزرو ممکن است بتواند دلایل قانع کننده ای برای اتخاذ سیاستهای انقباضی تر توسط بانک مرکزی انگستان ایجاد کند. ما پیش‌بینی می‌کنیم که در نشست بعدی شورای سیاستگذاری پولی بانک مرکزی انگلستان (در ماه مارس)، شاهد افزایش مجدد 0.25 درصدی نرخ بهره توسط سیاستگزاران این بانک باشیم.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان