پکیجهای عضویت در سیگنالهای معاملاتی

پکیجهای عضویت در سیگنالهای معاملاتی

سلام و وقت به خیر خدمت تمام کپیتالی های عزیز

خواهشمندیم قبل از اقدام به خرید پکیجهای سیگنال چند دقیقه از وقت گرانبهایتان را صرف مطالعه مطالب زیر بفرمایید.

به صفحه “سیگنال معاملات فارسی کپیتال” خوش آمدید.

برای استفاده از این سرویس، خوبه که ابتدا با مفهوم «سیگنال معاملات» آشنا بشیم و ببینیم اینجا قراره چه کاری انجام بدیم:

« سیگنال معاملات فارکس یک نظر شخصی است از طرف ارائه دهنده‌ی این سرویس به کاربر، برای ورود به یک معامله که معمولا زمان، شرایط و قیمت ورود به معامله در آن مشخص میشود. این سیگنال میتواند هم توسط انسان و هم توسط روبات های معاملاتی به صورت خودکار تولید شده و به کاربران ارائه شود.»

از آنجایی که ممکن است به تعداد آدم های روی زمین راه برای انجام یک معامله وجود داشته باشد، هر شخص یا گروهی که سیگنال ارائه می‌کند طبیعتا با روش خاص خودش بازار را تحلیل کرده و به همین دلیل سیگنال این افراد می‌تواند خیلی با هم متفاوت باشد. هر کدام از این روش ها همانطور که می‌تواند برای یک نفر ایده‌آل عمل کند، ممکن است برای فرد دیگری بسیار ناکارآمد باشد. به همین دلیل آشنایی با روش های مختلف انجام معامله و تفاوت های آنها، برای گرفتن حداکثر سود از معاملات امر بسیار پراهمیتی است.

به همین دلیل مطالب پیش رو برای شما عزیزان فراهم گردیده تا تصویر واضح تری از این سرویس در ذهن شما ایجاد شود. در اینجا قرار بر این است که در مورد روش های مختلف انجام معامله صحبت کنیم و ببینیم چه تفاوتهایی بین این روش ها وجود دارد، تیم تریدرهای فارسی کپیتال معمولا از چه روشی معاملاتش را انجام می‌دهد و چرا این روش می‌تواند برای شما نیز سودده باشد.

امید است تا با مطالعه این مطلب، درک بسیار روشن تری از روش های کار این مجموعه پیدا کنید تا در صورت تمایل, از سیگنال های ارائه شده حداکثر استفاده را ببرید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از اشتراک در این سرویس، این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

سیگنال معاملات:

شاید اولین نکته مهم در مورد انجام معاملات در بازارهای مالی این باشد که شما این کار رو به طور کامل فراگرفته باشید تا بتوانید بدون نیاز به هیچ شخص یا گروهی و فقط با اتکا به دانش خودتان معاملات پر سود داشته و در این کار به موفقیت دلخواهتان برسید. به همین دلیل برای عزیزانی که زمان و پشتکار کافی برای یادگیری کامل تحلیل بازار را دارا هستند، اولین و بهترین پیشنهاد ما شرکت در «دوره آموزش جامع تحلیل بازارهای مالی» هست که در اون با تمامی مطالب مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت در این بازار آشنا شده و به خوبی مسیر خود را پیدا خواهید کرد.

در عین حال که تنها راه رسیدن به موفقیت دائم و همیشگی، یادگیری اصولی و صحیح کار در این بازارها است. ولی شاید انجام آن به طور کامل و جامع برای همه  مقدور نباشد. به همین دلیل خدماتی همچون سیگنال معاملات نیز ارائه می‌شود تا آن دسته از دوستان که توان یا زمان کافی برای یادگیری ندارند و یا در حال آموزش هستند ولی تمایل دارند همزمان فعالیت جدی در این بازارها را شروع کنند نیز بتوانند از مزایای این بازار بهره مند شوند.

این خدمات برای چه کسانی مناسب است؟

–  افرادی که شغل دیگری داشته و زمان کافی برای یادگیری ندارند.

– افرادی که در حال یادگیری هستند ولی در کنار آن، می‌خواهند از موقعیت های بازار نیز کسب سود کنند.

– افرادی که ترجیح می‌دهند از ابتدا به صورت عملی وارد بازار شده و قبل از آموزش، شرایط درآمدی کار را شخصاً بررسی کنند.

– افرادی که در گذشته تلاش به یادگیری کار در این بازار داشته، ولی از دانش و اطلاعات کافی جهت شروع کار در این بازارها برخوردار نیستند و یا به دلایلی نمی‌توانند از اطلاعات خود برای رسیدن به سود واقعی استفاده کنند.

نکات تاثیر گذار بر سیگنال معاملات:

همانطور که در بالا مطرح شد، هر فرد یا گروهی به روش خاص خود اقدام به معامله کرده و این روش های متفاوت، نتایج متفاوتی به همراه می‌آورند.

طبیعتاً برای بهره بردن حداکثری از سیگنال‌های فارسی کپیتال، نیاز است که ابتدا این تفاوتها را شناخته و سپس با روش کار این مجموعه آشنا شوید؛ تا درک بهتری  نسبت به کلیات معاملات فارسی کپیتال داشته و بتوانید به بهترین شکل از آن استفاده کنید.

الف. یکی از اصلی‌ترین تفاوتها، زمان بندی معاملات هر فرد است. به طور کلی می‌توان معاملات فارکس را از لحاظ زمانی به ۴ دسته اصلی تقسیم کرد؛ معاملات خیلی کوتاه مدت، کوتاه، متوسط و بلند مدت. هر معامله گری نیز بسته به شرایط زندگی و علایق خود، یکی از این روشها را انتخاب کرده و در همان بازه زمانی به انجام معامله می‌پردازد.

در ادامه توضیح مختصری از هر ۴ روش به همراه مزایا و معایب هرکدام نوشته شده است. با مطالعه این قسمت می‌توانید تفاوت های این روشها را به خوبی درک کرده و قالب معاملات فارسی کپیتال را بهتر بشناسید.

معاملات اسکالپ-scalping (کوتاهترین مدت)

معاملات اسکالپ، کوتاه مدت ترین معاملات فارکس است که انجامشان فقط بین چند ثانیه تا چند دقیقه زمان برده و بعد به اتمام می‌رسد.

در معاملات اسکالپ، تریدرها به دنبال حرکت های کوچک قیمت رفته و سعی می‌کنند در چند دقیقه معامله خود را به نتیجه برسانند.

از آنجایی که در این روش تریدرها تلاش می‌کنند تا در حداقل زمان از حرکت قیمت به سود برسند، طبیعتاً علاقه‌مندان به این روش باید فقط در شلوغترین زمان بازار و در پر معامله‌ترین جفت ارزها فعالیت کنند. زیرا فقط در محبوبترین جفت ارزها و فقط در شلوغترین زمان روز است که قیمتها سریع تر جابه‌جا شده و این افراد می‌توانند معامله اسکالپ موفق انجام دهند.

مزایا معایب
نتیجه گیری سریع - بی نهایت موقعیت معاملاتی - مناسب برای حجم پول خیلی کم - مناسب برای تمرین نوسانات بالا و افزایش احتمال خطا - استرس و فشار ذهنی به شدت زیاد - خطای زیاد در سیگنال ابزار تحلیل بازار - محدودیت در انتخاب جفت ارز - محدودیت در زمان انجام معامله - نامناسب برای حجم پول زیاد - عدم امکان مدیریت ریسک
معاملات روزانه-day trade (کوتاه مدت)

معاملات روزانه، معاملاتی هستند که به طور معمول بین ۲ تا 7 ساعت زمان برده و قبل از اتمام روز کاری به پایان می‌رسند. این دسته از معاملات مورد توجه افرادی قرار می‌گیرد که از یک طرف نمی‌خواهند درگیر استرس زیاد معاملات اسکالپ شوند؛ و از طرف دیگر نمی‌خواهد در طول شب اتفاقی افتاده و معامله را دچار نوسان کند. برای همین ترجیح می‌دهند قبل از اتمام روز معامله خود را ببندند.

معامله این افراد نیز کوتاه مدت به حساب می‌آید. به همین دلیل بهتر است این افراد اینسترومنت مورد نظر خود را هوشمندانه انتخاب کرده و یا بر اساس اخبار معامله کنند.

مزایا معایب
استرس کمتر به نسبت اسکالپینگ - نتیجه گیری سریع - تعداد زیاد موقعیت‌های معاملاتی - مناسب برای حجم پول کم - مناسب برای معامله بر اساس اخبار نواسانات به نسبت زیاد و افزایش احتمال خطا - فشار ذهنی به نسبت بالا - تاثیر زیاد اخبار بر روند قیمت در کوتاه مدت - قابلیت مدیریت ریسک بسیار محدود - افزایش خطا در سیگنال ابزار تحلیل بازار
معاملات سوئینگ-swing trade (میان مدت)

سومین نوع معاملات می‌تواند بین چند روز الی چند هفته به طول انجامیده و آن را سوئینگ می‌نامند که جزو معاملات میان مدت و بلند مدت به حساب می‌آید.

این نوع معامله برای افرادی مناسب است که از استرس بازار دوری کرده و ترجیح می‌دهند با آرامش و در دراز مدت به سود مورد نظر خود برسند.

در این معاملات که می‌تواند بین ۲ روز تا ۲ هفته ادامه داشته باشد، تریدرها به دنبال حرکت های بزرگ قیمت و سودهای بزرگ تر هستند، بدون نیاز به اینکه دائما بازار را بررسی کرده و سطح استرس را افزایش دهند.

از آنجایی که به نتیجه رسیدن در این حالت زمان بیشتری می‌برد، هیچ محدودیتی وجود نداشته و در هر زمان و در هر اینسترومنتی می‌توان از این نوع معاملات استفاده کرد.

مزایا معایب
حداقل استرس و فشار ذهنی - حداقل نویز و نوسانات ضرر آفرین - حداقل خطا در سیگنال ابزار تحلیل بازار - عدم محدودیت در زمان انجام معامله - عدم محدودیت در انتخاب اینسترومنت - عدم تاثیر گذاری عمیق اخبار روزانه بر روندهای طولانی مدت - قابلیت مدیریت ریسک فوق العاده بالا - مناسب برای افراد پر مشغله که وقت زیادی ندارند - مناسب برای حجم پول کم، متوسط و زیاد نتیجه گیری در مدت به نسبت طولانی تر - نامناسب برای حجم پول خیلی کم (کمتر از ۳۰۰ الی ۴۰۰ دلار) - موقعیت های معاملاتی کمتر به نسبت اسکالپ و معاملات روزانه - پرداخت شارژ شبانه برای هر شب که معامله باز بماند
معاملات پوزیشن-position trade (بلند مدت)

آخرین و طولانی‌ترین نوع انجام معامله، پوزیشن تریدینگ است که معاملات آن می‌تواند هفته‌ها و حتی ماه ها باز باشد تا به نتیجه برسد.

این نوع معاملات بیشتر مورد استفاده تریدرهای حرفه‌ای، شرکت های مالی، بانکها و سرمایه داران بزرگ است. در این معاملات تریدرها تلاش می‌کنند تا چرخه های حرکت قیمت را پیدا کرده و از یک روند بزرگ صعودی یا نزولی قیمت، حداکثر بهره را ببرند. طبیعتاً استفاده از تمام حرکت قیمت و گرفتن بیشترین سود ممکن با کمترین حد از استرس، زمان بیشتری برده و نیاز به صبر و حوصله دارد. به همین دلیل این معاملات طولانی مدت بوده و می‌تواند ماه ها به طول انجامد.

در این معاملات حرکت های جزئی مد نظر نیست و روند قیمت در طولانی مدت اهمیت دارد. به همین دلیل پوزیشن تریدرها در کار خود هیچ محدودیتی نداشته و می‌توانند در هر زمانی و در هر اینسترومنتی اقدام به معامله کنند. علاوه بر آن رعایت اصول مدیریت ریسک در این حالت بسیار راحت است که باعث می‌شود تریدرهای این دسته، همیشه در بلند مدت به سود برسند.

مزایا معایب
بدون استرس و فشار ذهنی - بدور از نویز و نوسانات ضرر آفرین - حداقل خطا در سیگنال ابزار تحلیل بازار - عدم محدودیت در زمان انجام معامله - عدم محدودیت در انتخاب اینسترومنت - عدم تاثیر گذاری اخبار روزانه بر روندهای طولانی مدت - قابلیت مدیریت ریسک ایده‌آل - مناسب برای افراد پر مشغله که وقت زیادی ندارند - مناسب برای حجم پول متوسط و زیاد نامناسب برای تازه کارها - نتیجه گیری در مدت به نسبت طولانی تر - نامناسب برای حجم پول کم و خیلی کم (کمتر از ۱۰۰۰ دلار) - موقعیت های معاملاتی کمتر به نسبت اسکالپ و معاملات روزانه - پرداخت شارژ شبانه برای هر شب که معامله باز بماند
انواع معاملات از لحاظ مدیریت ریسک

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در استفاده از سیگنال معاملات، آگاهی بر قوانین مدیریت ریسک است. اینکه شما تمایل دارید در هر معامله روی چقدر از سرمایه خود ریسک کنید، مساله ای شخصی است که به انتخاب خود شما تنظیم می‌شود. ولی اینکه سیگنال های ارائه شده بر مبنای چه سیستم مدیریت ریسکی انتخاب شده‌اند، مربوط به گروهی است که به شما سیگنال ارائه می‌کند.

مدیریت ریسک از سمت کاربر:

  • لطفا توجه داشته باشید که سیگنال های ارائه شده بر اساس اتفاقات بازار و تحلیلهای تیم تریدرهای ما ارائه میشوند. ولی اینکه شما برای هر سیگنال چقدر از سرمایه خود را وارد معامله کرده و روی آن ریسک کنید، بستگی به خود شما دارد.

قوانین مدیریت ریسک شامل نکات بسیاری می‌شود که دانستن آن برای نتیجه گرفتن از معاملات ضروری است. ولی در اینجا قصد داریم برای عزیزانی که با آن آشنایی ندارند، یکی از مهمترین اصول مدیریت ریسک را مطرح کنیم تا شما همیشه در استفاده از سیگنالها از آن استفاده کرده و معاملات خود را مدیریت کنید.

  • مهمترین کار شما به عنوان کاربر سیگنال های فارسی کپیتال، مشخص کردن مقداری است که در هر معامله می‌خواهید ریسک کنید.

به طور کلی به تمام تازه کارها پیشنهاد می‌شود که در هر معامله حداکثر به اندازه ۱٪ از دارایی خود را ریسک کنند. این یعنی اگر شما به عنوان مثال ۱۰۰۰ دلار سرمایه داشته باشید، با اعتباری که کارگزاری به شما می‌دهد ممکن است بتوانید به اندازه 200 تا ۵۰۰ هزار دلار معامله کنید. ولی در این صورت اگر تحلیل اشتباه باشد، ممکن است شما در کسری از ثانیه تمام سرمایه خود را از دست بدهید. به همین دلیل باید فقط مقداری معامله کنید که اگر تحلیل درست از آب درنیامد، نهایتا ۱٪ از سرمایه خود، یعنی فقط ۱۰ دلار از دست بدهید. به این ترتیب شما باید ۱۰۰ بار پشت سر هم اشتباه کنید تا سرمایه کاملا از بین برود و این امر بسیار بعید است.

به طور معمول برای اینکه بدانید چقدر باید معامله کنید تا حد ضرر شما برابر با ۱٪ از سرمایه‌تان باشد، نیاز است که روش محاسبه آن را فرا بگیرید. ولی فارسی کپیتال این کار را برای شما انجام داده و «ابزار محاسبه حجم معامله» به همین دلیل فراهم شده است. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار سرمایه اولیه، درصدی از سرمایه‌تان که می‌خواهید ریسک کنید، اینسترومنت مورد نظر و البته اندازه ضرر (که برای هر سیگنال به شما ارائه می‌شود) را وارد کنید؛ و برنامه به شما خواهد گفت که باید با چه حجمی وارد معامله شوید تا کل ضرر شما در معامله مورد نظر، به اندازه ۱٪ از سرمایه شما باشد.

این مهمترین کار شما به عنوان کاربر سیگنالهای فارسی کپیتال است. فراموش نکنید که یک معامله خاص قرار نیست زندگی شما را تغییر دهد، بلکه داشتن فعالیت پیوسته و تعداد زیادی معاملات موفق به مرور زمان شما را به هدف می‌رساند. پس به جای طمع کردن برای گرفتن سود زیاد از یک معامله، تلاش کنید ریسک را محدود کرده و به دنبال سود معقول، ولی ممتد و در تعداد زیاد باشید. که البته این کار فقط با رعایت نکات مدیریت ریسکی که مطرح شد ممکن است.

مدیریت ریسک از سمت سیگنال دهنده

قابلیت مدیریت ریسک معاملات با بازه زمانی که در آن معامله می‌کنید رابطه دارد. برای افرادی که به صورت اسکالپ و روزانه معامله می‌کنند معمولا نسبت سود به ضرر ۱ به ۱ است. به این معنی که در این معاملات هر چقدر از پول خود را که ریسک کنید، در صورت موفق شدن در معامله همان قدر نیز سود خواهید کرد.

این در حالی است که در اکثر معاملات طولانی مدت، نسبت سود به ضرر حداقل ۱ به 2 و یا 1 به 3 است، به این معنی که هر چقدر از پول خود را که ریسک کنید، در صورت موفق شدن در معامله حداقل 2 تا ۳ برابر آن را سود خواهید کرد.

نسبت سود و ضرر امری بسیار مهم است که باید در تمام معاملات رعایت شود. شما عزیزان باید بدانید که در این بازار قطعیت وجود ندارد، احتمال ضرر همیشه هست و فقط با مدیریت معاملات می‌توان به نتیجه مطلوب رسید.

درست است که برای تریدرهای حرفه‌ای معمولا تعداد سودها بیشتر از ضررهاست، ولی در بازاری که در آن قطعیت وجود ندارد مگر می‌شود با قطعیت گفت که تعداد سودهای یک نفر «همیشه» بیشتر از ضررهایش است؟

وقتی که نسبت سود به ضرر شما ۱ به ۱ است، یعنی ۱٪ از پولتان را ریسک می‌کنید به این امید که ۱٪ سود به دست بیاورید. پس اگر شما به عنوان مثال ۵۰٪ از معاملات خود را با سود و ۵۰٪ از معاملات را با ضرر ببندید، در نهایت حجم سود و ضرر شما برابر بوده و سودی نخواهید کرد. ولی وقتی نسبت سود به ضرر شما ۱ به ۳ است، یعنی ۱٪ از پول خود را ریسک می‌کنید به این امید که ۳٪ سود به دست بیاورید. در نتیجه حتی اگر از ۱۰۰ معامله فقط ۵۰٪ آنها با ضرر بسته شود، باز هم ۵۰ تا ۱٪ ضرر کرده و ۵۰ تا ۳٪ سود می‌کنید. به این ترتیب در نهایت ۱۰۰٪ سود خواهید داشت.

در نتیجه با رعایت نسبت سود به ضرر، می‌توان احتمال موفقیت در این بازار را به شکل چشم‌گیری افزایش داد.

حال با بررسی اطلاعات بالا و تفاوت های موجود در فعالیت معامله گرها، وقت آن رسیده است تا با روش کار گروه فارسی کپیتال بیشتر آشنا شوید تا از خدمات ارائه شده حداکثر استفاده را داشته باشید.

تیم معاملات شرکت فارسی کپیتال با داشتن سالها تجربه و دانش آکادمیک بالا، به طور مستقیم در بازارهای مالی فعال بوده و به طور روزانه به معاملات فارکس و سهام می‌پردازد. اکنون اطلاعات همان معاملات در اختیار مشترکین ما قرار می‌گیرد تا آنها نیز با داشتن حداقل دانش معاملات بتوانند از تجربیات این تیم بهره برده و از بازار سود کسب کنند.

این به آن معنی است که تیم فارسی کپیتال سیگنال مجزایی برای کاربران فراهم نکرده و فقط سیگنالهایی که بر مبنای معاملات خود مجموعه به دست می‌آید را ارائه می‌دهد.

اکثر معاملات مجموعه فارسی کپیتال از لحاظ زمانی، سوئینگ و پوزیشن تریدینگ بوده که به عنوان معاملات طولانی مدت شناخته میشوند.

همانطور که با مزایا و معایب انجام معامله در زمان های مختلف آشنا شدید، مطمئنا برای همه مشخص است که این روش جواب دهی بسیار بالایی داشته و احتمال موفقیت در دراز مدت را بسیار افزایش می‌دهد.

ولی در کنار آن باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که این نوع از معاملات در بهترین حالت خود، در دراز مدت جواب داده و بیشترین حد سود را ارائه می‌دهد. در نتیجه برای بررسی میزان سوددهی آن، نتایج به دست آمده در طول یک ماه کافی نبوده و باید سیگنال های ارائه شده را به مدت حداقل ۳ ماه استفاده کنید تا بهترین نتیجه را ببینید.

این نکته به آن معنی نیست که استفاده از سیگنال های فارسی کپیتال در مدت ۱ ماه سودده نیست. بلکه به این معنی است که کیفیت سیگنال های ارائه شده و دانش و تجربه تحلیلی که پشت آن نهفته است، در مدت زمان طولانی تری نمایان شده و حداکثر نتیجه را ارائه می‌دهد.

ولی با این حال به منظور ارائه خدمات به حداکثر افراد علاقه مند، تمامی سیگنال های ارائه شده با حد ضرر مشخص و حد سودهای متفاوت ارائه می‌شود تا شما همراهان گرامی مجموعه فارسی کپیتال بتوانید به اختیار خود و بر اساس زمان بندی خاص خود از هرکدام از حد سودها استفاده کرده و معامله خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

*لطفا توجه داشته باشید که از میان حد سودهای ارائه شده به همراه سیگنال، هر چه حد سود مورد استفاده شما به قیمت نزدیک تر باشد احتمال برخورد قیمت با آن بالا تر بوده و زمان رسیدن به نتیجه در آن سریع تر است. از سویی دیگر، طبیعتاً کوچکترین حد سود نسبت سود به ضرر ضعیف تری ارائه می‌دهد.

از طرف دیگر، هرچه حد سود انتخاب شده بزرگتر بوده و از قیمت فاصله بیشتری داشته باشد، رسیدن قیمت به آن زمان بیشتری برده و نیاز به صبر بیشتری دارد. ولی طبیعتاً بزرگترین حد سود، فاصله بیشتری با قیمت داشته و نسبت سود به ضرر بسیار قوی تری ارائه می‌دهد.

لازم به ذکر است که معمولا سیگنالهای ارائه شده توسط تیم تریدرهای فارسی کپیتال همراه با حد سودهای مختلف و توصیه های معاملاتی هستند اما در نهایت انتخاب از میان گزینه های ارائه شده با شماست.

روش های تنظیم حد سود و ضرر بر اساس سیگنال

1. مدیریت استاندارد:

در این حالت بعد از انتخاب حد ضرر و حد سود با نسبت دلخواه، به آن هیچ کاری نداشته و اجازه می‌دهید قیمت به حرکت خود ادامه داده و معامله شما را، یا با برخورد به حد سود و یا با برخورد به حد ضرر به اتمام برساند.

*«لطفا توجه داشته باشید که در این حالت نیز، به دلیل اینکه معامله شما از ابتدا مدیریت شده بوده و حد سود شما بزرگتر از حد ضرر است، باز هم در دراز مدت موفق بوده و به سود خواهید رسید.»

2. مدیریت پلکانی هوشمند:

در این حالت، شما حد ضرر و سود را تعیین می‌کنید ولی زمانی که قیمت از یک سطح مهم رد شد، حد ضرر خود را جابه‌جا کرده و پشت آن سطح مهم می‌گذارید. به این ترتیب هم در معامله مانده و از بالا رفتن قیمت استفاده می‌کنید. هم اگر قیمت برگردد، دیگر امکان ندارد ضرر کنید و با مقداری سود از معامله خارج خواهید شد. در این حالت بعد از اینکه قیمت بالاتر رفته و از سطح مهم بعدی رد شد، شما نیز حد ضرر خود را بالاتر برده، پشت آن سطح مهم گذاشته و سود قطعی خود را افزایش می‌دهید. این کار را می‌توانید تا زمان برگشت قیمت انجام داده و علاوه بر کاهش ریسک، سود خود را به حداکثر برسانید.

*«توجه داشته باشید که در این حالت به هیچ عنوان نباید حد ضرر خود را بی دلیل جابه‌جا کرده و به قیمت نزدیک کنید. زیرا ممکن است با یک نوسان کوچک از معامله خارج شده و سود خود را از دست بدهید. در این حالت فقط بعد از رد شدن قیمت از یک سطح مقاومت مهم، می‌توان حد ضرر را جا به جا کرده و مقداری عقب تر از آن سطح مهم گذاشت»

۳. مدیریت پلکانی حرفه‌ای:

این حالت بسیار شبیه به مدیریت هوشمند است. با این تفاوت که بسیار منطقی تر بوده و ریسک آن کمتر نیز هست. از آنجایی که معامله گران حرفه‌ای قبل از اینکه به فکر سود باشند به فکر جلوگیری از ضرر هستند، طمع نکرده و همیشه ابتدا سود خود را قطعی می‌کنند. در نتیجه در این روش مدیریت، شما در هر حد سود مقداری از معامله خود را بسته و سود آن را از معامله خارج می‌کنید.

به عنوان مثال اگر برای سیگنال معامله ۳ حد سود ارائه شود، در مدیریت حرفه‌ای باید زمانی که قیمت به حد سود اول می‌رسد، شما یک سوم از معامله خود را بسته و سود آن را خارج کنید. بعد حد ضرر خود را جابه‌جا کرده و آن را روی سطح مقاومت بعدی تنظیم کنید. به همین ترتیب زمانی که قیمت به حد سود دوم می‌رسد، شما یک سوم دیگر از معامله خود را بسته و سود آن را قطعی می‌کنید. در اینجا مجددا حد ضرر را جابه‌جا کرده و یک سوم آخر معامله را باز می‌گذارید تا به حد سود آخر برسد.

*«درست است که اگر تمام معامله را باز بگذارید تا به حد سود آخر برسد به سود بیشتری می‌رسید. ولی تریدرهای حرفه‌ای درک می‌کنند که در این بازار هیچ قطعیتی وجود ندارد و هر زمان ممکن است روند قیمت معکوس شود و تمام سود آنها از بین برود. در نتیجه به جای اینکه طمع کرده و ریسک را بالا ببرند، ترجیح می‌دهند در بهترین زمان سود خود را قطعی کرده و به نوسانات بازار اجازه از بین بردن آن را ندهند، حتی اگر این به معنی کوچک کردن سود باشد. زیرا معامله گران حرفه‌ای به دنبال موفقیت به صورت همیشگی و در دراز مدت هستند، نه گرفتن حداکثر سود از یک معامله خاص.»

مطالب این بخش به پایان خود رسید. حال شما با انواع معاملات از لحاظ زمانی و مدیریت ریسک آشنا شدید. علاوه بر آن روش کار مجموعه فارسی کپیتال را شناخته و به شرایط و روش های استفاده از سیگنال های ارائه شده نیز آگاهی یافتید. اکنون می‌توانید در صورت تمایل با انتخاب پکیج مورد نظر خود استفاده از سیگنال های فارسی کپیتال را آغاز کرده و فعالیت خود در بازار را شروع کنید.

پکیجهای سیگنال معاملاتی

با خرید اشتراکهای 3 ماهه و 6 ماهه، به ترتیب از 500 تا 1 میلیون 500 هزار تومان تخفیف برخوردار شوید.
500 هزار تومان تخفیف

سرویس اشتراک 3 ماهه سیگنال

Trading signals 04
تومان
4,000,000
/3 ماهه
  • 500 هزار تومان تخفیف برای خرید این اشتراک لحاظ گردیده
1.5 میلیون تومان تخفیف

سرویس اشتراک 6 ماهه سیگنال

Trading signals 04
تومان
7,500,000
/6 ماهه
  • 1 میلیون و 500 هزار تومان تخفیف برای خرید این اشتراک لحاظ گردیده است

سرویس اشتراک 1 ماهه سیگنال

Trading signals 04
تومان
1,500,000
/ماهانه
  • یک ماه همراه تردیهای حرفه ای فارسی کپیتال معامله کنید
کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان