وبلاگ

سولانا (SOL) با رشد قیمتی خیره کننده خود تا 210 دلار، جایگاه ششمین ارز دیجیتال را از ریپل (XRP) گرفت و از آن خود کرد

Solana Coin
رمز ارزها

سولانا (SOL) با رشد قیمتی خیره کننده خود تا 210 دلار، جایگاه ششمین ارز دیجیتال را از ریپل (XRP) گرفت و از آن خود کرد

سولانا (SOL) یک رشد قیمتی غیرقابل توقف در طی چند هفته گذشته را تجربه کرد. با وجود تحت فشار بودن بازار کلی ارزهای دیجیتال در طی 3 روز گذشته (که باعث سقوط قیمت اکثر رمزارزهای مطرح بازار شد)، سولانا 27 درصد دیگر افزایش قیمت داشت و از مرز 200 دلار عبور کرده و به بالاترین رکورد قیمتی تاریخ خود یعنی 210 دلار رسید و ارزش بازارش به 61 میلیارد دلار افزایش یافت.

بر اساس این رشد قیمتی که داشت، سولانا تبدیل به ششمین رمزارز ارزشمند جهان شد و جای ریپل (XRP) در جدول ارزشمندترین رمزارزهای جهان را از آن خود کرد. با این وجود، اصلا جای تعجب نیست که شاهد ارتقا سولانا به جایگاه پنجمین رمزارز ارزشمند جهان تا پایان این هفته باشیم. روند سریع رشد قیمت سولانا (SOL) از اواسط آگوست امسال آغاز شد و در کمتر از یک ماه، قیمت این توکن بیش از 350 درصد افزایش یافته و به لیست ده رمزارز برتر راه یافت.

افزایش اخیر قیمت سولانا (SOL) در شرایطی است که فعالیت مالی غیرمتمرکز (DeFi) در این پلت فرم افزایش یافته است. بر اساس گزارشات اخیر، ارزش کل این فعالتیها بر روی پلتفرم سولانا از 7.5 میلیارد دلار گذشته است. به عبارتی دیگر، پلتفرم سولانا طی یک ماه گذشته بیش از 6 میلیارد دلار به رزش کل این فعالتیها اضافه کرده است. این نشان می دهد که سولانا به عنوان یکی از پلتفرم های برتر برای فعالین حوزه های غیر متمرکز مالی (DeFi) شناخته میشود. مازاد بر این، اخیرا تحلیلگران نیز به مقایسه این توکن با رمزارزهای مطرحی مانند اتریوم روی آوردند که این نشان از توجه روزافزون به این پلتفرم بلاک چین است. 

علاوه بر مطالب مطرح شده، ارزش ذاتی داراییها در بلاک چین سولانا نیز در حال افزایش است. بر اساس داده های مربوط به بنیاد Staking Rewards، ارزش کل موجود در بلاک چین سولانا به نزدیک 80 میلیارد دلار رسیده است و این یک امتیاز بزرگ برای سولانا بوده که مورد توجه دقیق سرمایه گذاران هم قرار گرفته است و ادامه روند رو به رشد قیمتی این توکن، آن هم پس از سقوط قیمتی که دیگر رمزارزها از روز سه شنبه تجربه کردند، نشان می دهد که این توکن از جایگاه ویژه ای در چشم سرمایه گذاران برخوردار است. رقبای اتریوم مانند سولانا، امسال در میان افزایش هزینه ها و پایین آمدن توان معاملاتی در پلتفرم اتریوم، بسیار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته اند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان