وبلاگ

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا: چه سطوحی باید توسط خریداران بشکنند تا رکورد قیمتی دیگری برای این کوین ثبت شود?

Solana Coin
رمز ارزها

تجزیه و تحلیل قیمت سولانا: چه سطوحی باید توسط خریداران بشکنند تا رکورد قیمتی دیگری برای این کوین ثبت شود?

قیمت سولانا (SOL) در هفته گذشته با افزایش قیمت شدید، تقریباً 80 درصدی، همراه بود و به نظر هنوز نمیتوان پایانی برای قدرت خریداران این کوین در بازار متصور شد. در هفته گذشته بازار با هجوم خریدی روبرو شد که در چند ماه اخیر شاهد آن نبوده ایم. در همین راستا، سولانا به همراه کاردانو، 2 کوین مهمی بودند که توانستند رکورد قیمتی جدیدی (بالاترین حد قیمتی در تاریخ خود) برای خود به ثبت برسانند​ و رسیدن این 2 رمزارز به یک سقف تاریخی جدید احتمالا باعث رشد قیمتی مابقی 20 آلت کوین اول از جمله بیتکوین در آینده ای نزدیک خواهد شد.

در نمودار روزانه، شاهد یک رشد قیمتی بسیار قدرتمند از 15 آگوست (7 روز پیش) هستیم که با حدود 86% رشد، سطح قیمتی این رمزارز را از 44 دلار به بالاترین رکورد قیمتی تا کنون (82 دلار) رسانده. اما نمودار قیمت با رسیدن به سطح 82 دلار، در این سطح با مقاومت فروش مواجه شده و یک شمع قرمز نزولی را تشکیل داده است. از طرفی شاهد کاهش معنادار حجم در 4 روز گذشته نیز هستیم که احتمال شروع یک موج اصلاحی را به ذهن متبادر میکند. 

در نمودار 4 ساعته نیز شاهد شکست و ریتست یک کنج کاهشی هستیم که این الگو خود بیانگر نبود مومنتوم لازم برای ادامه حرکت صعودیست و به احتمال زیاد نمودار قیمت نیاز به یک موج اصلاحی حداقل تا ناحیه حمایتی مهم روزانه خود دارد. 

نتیجه گیری: با وجود اینکه روند کلی نمودار قیمت سولانا همچنان بسیار صعودیست، به نظر نمودار قیمت در پی انجام یک موج اصلاحی جهت انجام موج صعودی بعدی خود میباشد. لذا احتمال مشاهده یک موج نزولی تا ناحیه حمایتی مهم روزانه قبل از شکست سطح روانی 82 دلار بیشتر است. اگر این موج نزولی اصلاحی صورت بپذیرد، این رمز ارز احتمالا مومنتوم و لیکوییدیتی لازم برای انجام موج ایمپالس صعودی بعدی خود تا سطح 120 دلار را بدست خواهد آورد. (در صورت شکست سطح مهم 82 دلار، سطوح روانی مهم بعدی به ترتیب، 85، 90، 95 و 100 دلار میباشد) 

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان