وبلاگ

از مرده ها فاصله بگیر (بازارهای مرده)

01 از مرده ها فاصله بگیر
روانشناسی و خود شناسی

از مرده ها فاصله بگیر (بازارهای مرده)

یک برداشت شایع و بسیار اشتباه تازه کارها از بازار، این است که فکر می‌کنند همیشه در بازار قیمت ها در حال جابه‌جایی هستند و این یعنی همیشه می‌شود از این جابه‌جایی قیمت به سود رسید.

نه عزیز من، نه

متاسفانه این تفکر با حقیقت فاصله زیادی دارد. قیمت ها در بازار همیشه در حال جابه‌جایی نیستند و زمانهایی هست که اگر به چارت قیمت نگاه کنید، فکر می‌کنید کامپیوتر قفل شده، زیرا قیمت اصلا جابه‌جا نمی‌شود.

تلاش برای اینکه بیدار باشید و حرکت های کوچک ۵ پیپی را نگاه کنید به اندازه کافی سخت هست، چه برسد به اینکه بخواهید از این حرکت ها به سود هم برسید.

تریدرهای بی تجربه باید از این بازارهای مرده دوری کنند، ولی فکر می‌کنید به جای آن چه کار می‌کنند؟

اکثریت آنها با خود فکر می‌کنند “درست است نمی‌توانم مثلاً یک معامله ۱ لاتی ببندم و ۲۰ پیپ سود کنم، ولی می‌توانم یک معامله ۱۰ لاتی ببندم و به اندازه ۲ پیپ سود بگیرم”

یعنی این افراد اندازه معامله را ۱۰ برابر می‌کنند تا بتوانند از همان ۲ پیپ حرکت قیمت هم سودی که به دنبالش هستند را دریافت کنند.

لیلش هم این است که آنها فکر می‌کنند “همیشه باید معامله کرد” و “امروز هم مقداری پول از بازار بیرون کشید”.

برای همین اندازه معامله را به طرز خطرناکی افزایش می‌دهند و تلاش می‌کنند که از حرکت های خیلی جزئی قیمت هم به سود برسند.

این افراد بی تجربه نه تنها هر طور شده وارد معامله میشوند. بلکه با افزایش اندازه معامله، ریسک این کار نادرست را هم به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهند.

اشتباه اشتباه اشتباه

اینجا دیگر وقتی هست که معامله این افراد تبدیل میشود به یک خطر بزرگ برای خود و سرمایه ایشان. زیرا اگر در روند قیمت یک حرکت پیش بینی نشده خلاف جهت معامله آنها اتفاق بیوفتد، به خاطر اندازه بیش از حد بزرگ معامله ممکن است خیلی سریع حسابشان از بین رفته و مجبور به خداحافظی با پولهایشان بشوند.

همیشه به یاد داشته باشید درست است که بزرگ کردن اندازه معامله اندازه سود احتمالی را افزایش می‌دهد، ولی اگر بازار خلاف جهت شما حرکت کند، به همان نسبت ضرر بزرگتری هم به حساب شما وارد می‌شود.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان