وبلاگ

تحلیلگران تی. دی. سکیوریتیز (TD Securities): احتمال کاهش 200 هزار واحدی میزان اشتغال در گزارش جدید بازار کار آمریکا

TD S
اخبار

تحلیلگران تی. دی. سکیوریتیز (TD Securities): احتمال کاهش 200 هزار واحدی میزان اشتغال در گزارش جدید بازار کار آمریکا

امروز (جمعه، 4 فوریه)، گزارش رسمی میزان اشتغال جدید در حوزه های غیر کشاورزی ایالات متحده منتشر میشود و انتظار تحلیلگران بازار مبتنی به افزایش 110 هزار شغل جدید است. با این وجود، گزارشات اخیر و همچنین گزارش اولیه میزان اشتغال جدید (ADP) خبر از کاهش شدید میدهند.

تحلیلگران در موسسه TD Securities، کاهش 200 هزار واحدی اشتغال جدید را در ماه ژانویه پیش بینی میکنند.

این تحلیلگران اذعان داشتند:

  • بازار کار آمریکا احتمالاً در ماه ژانویه با افت شدیدی همراه بوده است. اما این کاهش در میزان اشغال جدید موقتی است و فقط به دلیل شیوع موج جدید گونه کرونا است. با این تفاصیل، برآورد ما حاکی از کاهش 200 هزار واحدی میزان اشتغال جدید است. چندین مقام فدرال رزرو نیز قبلاً به صراحت گفته اند که گزارشات احتمالی ضعیف برای بازار کار آمریکا در ماه ژانویه را موقتی تلقی می کنند. همچنین، ما شاهد ریسک صعودی در میانگین حداقل دستمزد هستیم، که مربوط به اثرات موقت شیوع گونه امیکرون است.
  • اگر گزارش امروز وضعیت بازار کار ایالات متحده ضعیف تر از حد انتظار ظاهر شود، روند اخیر افت ارزش دلار تقویت خواهد شد زیرا بالارفتن میزان ریسک پذیری بازار از سیاستهای انبساطی تر و تسهیلیتر حمایت خواهد کرد، به خصوص اگر شیوع اخیر گونه اومیکرون باعث ضعف رشد اقتصادی آمریکا شده باشد. با این وجود، لازم به ذکر است که اندیکاتورهای اصلی ما نشان میدهند که دلار دوباره به محدوده فروش بیش از حد رسیده است و به نظر می آید میتوان از این مقوله به‌ عنوان فرصتی برای خرید دلار قبل از نشست ماه آینده فدرال رزرو استفاده کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان