وبلاگ

تحلیل تکنیکال نمودار دلار استرالیا به فرانک سوییس

AUDCHF FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل تکنیکال نمودار دلار استرالیا به فرانک سوییس

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل تکنیکال چارت دلار استرالیا به فرانک سوییس در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه دلار استرالیا به فرانک سوییس در یک روند نزولی بوده که به یک سطح مقاومتی مهم ماهانه (رسیدن موج اصلاحی ماهانه به لول 0.618 حرکت ایمپالس خودش) رسیده و به نظر مومنتوم لازم برای شکست این سطح به سمت پایین وجود ندارد لذا انتظار تغییر روند و حرکت قیمت به سمت حداقل سقف قبلی و خط روندش در تایم فریم روزانه دور از ذهن نیست. در اصل وضعیت حرکت قیمت به صورتی است که حتی اگر قرار بر شکست سطح مقاومت ماهانه به سمت پایین باشد، باز هم نمودار قیمت نیاز به یک حرکت صعودی تا سطوح ذکر شده دارد تا مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت شکست این مقاومت ماهانه را بدست بیاورد.

چارت 4 ساعته:

در تایم 4 ساعته نیز شاهد شکل گیری یک کنج افزایشی هستیم که میتواند تایید دیگری بر احتمال تغییر روند نزولی کنونی باشد.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از نگاه فاندامنتال، به نظر می آید دلار استرالیا بعد از ضعف نسبی چند هفته گذشته اش (که به علت قرنطینه مجدد در موج سوم پاندمی کرونا و همچنین تنش های تجاری پیش آمده با چین بوجود آمده بود)، در حال تقویت شدن مجدد باشد. از طرفی قیمت مواد اولیه مثل سنگ آهن، نقره و طلا در حال تقویت شدن میباشند که این حقیقت میتواند فاکتور دیگری برای انتظار افزایش ارزش ارزهای وابسته به کالا (Commodity Currencies) مثل دلار استرالیا باشد.

نتایج تحلیل سنتیمنت نیز تاکید کننده رویکرد مثبت دلار استرالیا در آینده نزدیک است.

نتیجه نهایی: تغییر روند و شروع یک حرکت صعودی بسیار محتمل تر از ادامه روند نزولی کنونی است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط و فقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان