وبلاگ

پیش بینی سهام و قیمت تسلا: سه شنبه به نظر امیدوار کننده برای سهامداران تسلا

Tesla stock
اخبار

پیش بینی سهام و قیمت تسلا: سه شنبه به نظر امیدوار کننده برای سهامداران تسلا

تسلا پس از تعطیلی روز دوشنبه درآمد خود را اعلام کرد که نتایج مثبت این اعلامیه میتواند جهشی به روند حرکت سهام بدهد. سهام تسلا به مدت زیادی در یک روند رنج گیر کرده است و همچنان در امتداد میانگین متحرک 200 روزه معامله میشود. با این وجود حجم معاملات ثبت شده بالاست به این معنی که قیمت این سهام مدت زیادی در رنج کنونی گیر کرده تا احتمالا حرکت سریع بعدی خود را (چه صعودی و چه نزولی) بزودی شروع کند. حال که نتایج منتشر شده است، وضوح بیشتری در وضعیت سهام پیش آمده و میزان امیدواریها برای شکل گیری یک روند قابل توجه بالا رفته است.

اعلامیه درآمد شرکت خیلی مثبت بود. سود تعدیل شده به ازای هر سهم (EPS) 1.45 دلار اعلام شد که بسیار بهتر از برآورد تحلیلگران وال استریت (96 سنت) بود. آمار نهایی فروش شرکت هم 11.96 میلیارد دلار شد که باز هم  بالاتر از تخمین 11.21 میلیارد دلاری تحلیلگران وال استریت بود. تعداد خودروهای تحویل داده شده نیز خیلی بیشتر از برآوردهها بود (تسلا در 3 ماهه دوم سال 2021 تعداد 201,304 دستگاه خودرو تحویل داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 121 درصد افزایش داشته است). همچنین، گزارش آماری تسلا تایید کرده که متوسط قیمت فروش این محصولات نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد کاهش یافته است، با این حال سود ناخالص این شرکت با سه درصد افزایش از 25.4 درصد به 28.4 درصد رسیده است.

اعلام این نتایج مورد اقبال بازار قرار گرفت و باعث افزایش قیمت در بازه زمانی قبل از شروع به کار رسمی امروز بازار شده است. نتایج با افزایش سهام تسلا در معاملات ساعت ها و دوباره در بازار قبل از روز سه شنبه به خوبی دریافت شد. در زمان نگارش این مقاله ، سهام TSLA با 667.74 دلار معامله می شود که کمی کمتر از 2 درصد است.

اطلاعات مهم شرکت تسلا:

Market Cap $633 billion
Price/Earnings 643
Price/Sales 22
Price/Book 28
Enterprise Value $753 billion
Gross Margin 0.21
Net Margin 0.03
Average Wall Street Rating and Price Target Hold, $671
پیش بینی روند حرکت سهام تسلا:

با توجه به رنج بودن نمودار قیمت تسلا در چندین روز گذشته، گزارش درآمد این شرکت میتواند نشانه هایی از حرکت بعدی قیمت به ما بدهد. واکنش معامله گران (در ساعات بعد از بسته شدن بازار دیروز تا الان) به اخبار اعلامی صعودی بوده. زیر نظر گرفتن روند حرکت در زمان بازگشایی بازار امروز یعنی زمانی که مدیران صندوقهای بزرگ سرمایه گذاری تصمیمات خود را میگیرند بسیار مهم است چون این تصمیمات تعیین کننده حرکت کلیدی بعدی است. این میتواند خبر بسیار خوبی برای سهام داران تسلا باشد زیرا میتواند قیمت سهام را تا سطح 700 تا 715 دلار و شاید حتی تا محدوده 770 تا 780 بالا ببرد.

اولین سطح مقاومت قیمتی برای این سهام، سطح روانی 700 دلار است زیرا در گذشته نیز بازار چند باری این سطح را تست کرده ولی موفق به شکست آن نشده. همانطور که گفته شد ، میزان ترافیک سفارش زیادی در سطح فعلی وجود دارد و به نظر میرسد تا زمانی که قیمت به بیش از 700 تا 715 دلار نرسد، حجم درخواستها در اندازه کنونی باقی خواهد ماند. انتظار میرود بعد از رسید قیمت به سطح مذکور، بازار کمی استراحت کند و در صورت وجود مومنتوم کافی میتواند ادامه حرکت صعودی خود را تا سطح مقاومت بعدی خود (770 تا 780 دلار) داشته باشد.

کانال صعودی چارت روزانه تسلا با پشتیبانی سطح 635 دلار همراه است، که این سطح همتراز مووینگ 200 روزانه است. شکست این سطح به پایین میتواند پایانی بر ادامه حرکت صعودی محسوب شده و باعث ایجاد یک کف پایینتر گردد و میتواند قیمت را تا سطح 591 دلار و یا حتی تا سطح 539 دلار پایین ببرد. ​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان