وبلاگ

برخی اتفاقات هفته پیش رو (تولید ناخالص داخلی Q2 انگلیس، CPI ایالات متحده و …)

upcoming events
اخبار

برخی اتفاقات هفته پیش رو (تولید ناخالص داخلی Q2 انگلیس، CPI ایالات متحده و …)

1- شاخص تولید ناخالص داخلی انگلستان Q2 -12/08:

این شاخص با کاهش 1.6 درصدی اقتصاد انگلستان در سه ماهه اول سال جاری همراه بود ولی انتظار می رود که رشد این شاخص در سه ماهه دوم معکوس شده و رشدی حتی بیشتر از خسارت وارده در سه ماهه قرنطینه در ابتدای سال داشته باشد. در ماه های پس از ماه مارس، شاهد اعداد بالای 60 را برای شاخصهای تولید و سفارش خرید کسب و کارها، ساخت و خدمات بودیم. رشد شاخص خرده فروشی نیز مناسب بوده است و این امر همزمان با کاهش بیکاری در زمان بازگشایی مشاغل انتظارات تحلیلگران را برای مشاهده افزایش قابل توجه رشد اقتصادی درمقایسه با سال گذشته (که به کوچک شدن 19.8 درصدی اقتصاد انگلستان به دلیل اعمال قرنطینه ها سراسری انجامید) افزایش داده است. انتظار می رود اقتصاد بریتانیا در سه ماهه چهارم امسال 4.8 درصد و سالانه 22.1 درصد رشد داشته و همچنین شاهد جهش مناسب در واردات به میزان 9.6 درصد و 7.7 درصد در صادرات باشد.

2- شاخص خرید مصرف کننده ها در آمریکا:

این شاخص در ماه ژوئن افزایش یافت. تورم نیز به عدد قابل توجه 5.4٪ افزایش یافت که بالاترین سطح از سال 1991 تا کنون است. حدود 10.5 درصد افزایش قیمت خودروهای دست دوم و همچنین افزایش 1.5 درصدی قیمت انرژی را نیز شاهد بودیم. مازاد بر این، قیمت مواد غذایی و اجاره بها نیز بیش از حد انتظار افزایش داشته است. شاخص قیمت تولید کنندگان نیز در ماه ژوئن افزایش چشمگیری داشت. در حالی که فدرال رزرو ممکن است همچنان تاکید دارد که تورم کنونی امری موقتی است (با توجه به جهت همچنان افزایشی حرکت قیمتها)، ممکن است مقامات فدرال رزرو با شروع فصل پاییذ تغییراتی در مواضع خود داشته باشند. در حال حاضر، بازارهای مالی ترجیح میدهند تا به گفته های مقامات فدرال رزرو اتکا کنند اما اگر روند فعلی ادامه یابد، قبولاندن گذرا بودن شرایط تورمی کنونی به سرمایه گذاران امری بسیار مشکل خواهد بود. انتظار می رود که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه جولای تا 5.3 درصد و قیمت های اصلی به 4.3 درصد کاهش یابند، اما اگر میزان تغییرات شاخط قیمت تولیدکنندگان در ماههای اخیر در را مورد بررسی قرار دهیم، در واقع می توان رشد بیشتری برای قیمت ها در آینده نزدیک در نظر گرفت.

3- سهام شرکت Deliveroo انگلستان

گذشته از شروع فاجعه آمیز سهام این شرکت در زمان عرضه عمومی در ماه مارس که به سرعت ارزش این سهام را تا 224 پوند به ازای هر سهم پایین برد و در حالی که هنوز پایینتر از قیمت اولیه عرضه خود (390 پوند) قرار دارد، شاهد بهبودی و روند رو به رشد آهسته این سهام در 2 ماهه گذشته بودیم. در سه ماهه دوم، شرکت اعلام کرد که 88 درصد افزایش سفارشات داشته است که به افزایش سهام به بالاترین سطح در 3 ماه گذشته و بیش از 40 درصد از پایین ترین رکورد خود در ماه آوریل رسید. به عنوان یک پلتفرم سفارش غذا، این شرکت بدون شک از کندی و تردیدهایی که برای لغو محدودیتها در انگلستان در اوایل تابستان امسال وجود داشت و همچنین فصل تورنومنتهای ورزشی از جمله یورو 2020 سود برده است. این شرکت همچنین دامنه فعالیت خود را به طیف وسیعی از مقاصد جدید و خرده فروشان در سراسر بریتانیا گسترش داده است. درآمد سالیانه از سطح 1.2 میلیارد پوندی سال 2020 افزایش 53 درصدی داشته و به 1.8 میلیارد پوند می رسد، بنابراین هر گونه رقمی نزدیک به 1 میلیارد پوند برای فصل اول به احتمال زیاد با استقبال خوبی روبرو خواهد شد و باعث رشد قیمت سهام این شرکت میشود.

4- سهام شرکت Airbnb:

سهام این شرکت از زمانی که در ماه مارس به بالاترین حد خود رسیده بود، در یک مسیر نزولی قرار گرفته است و به نظر می آید میزان زیادی از استقبال اولیه از زمان عرضه عمومی از بین رفته است. جدیدترین اعداد سه ماهه اول نشان دهنده افزایش رزرو به میزان 10.3 میلیارد دلار در این پلتفرم بوده در حالی که این آمار، درآمد 887 میلیون دلاری را نشان میدهد. گزارش زیانها که به عمدتا به دلیل بازپرداخت بدهیها بوجود آمده به 1.95  دلار درهر سهم یا 1.2 میلیارد دلار در سرمایه شرکت افزایش یافت. همچنین انتظار می رود درآمدهای سه ماهه دوم امسال نیز مشابه سه ماهه دوم 2019 باشد که کمی ناامید کننده است. بیش از 50 درصد درآمد Airbnb از بازار ایالات متحده تأمین می شود که نشان می دهد پتانسیل بسیاری برای رشد وجود دارد اما با توجه به شیوع ویروس در سطح جهان، در دیگر کشورها به احتمال زیاد کمی بیشتر طول می کشد تا شرایط به حالت قابل قبول برگردد بدین جهت انتظار می رود که ضرر احتمالی 36 سنتی (0.36 دلار) دیگری در هر سهم حاصل شود.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان