وبلاگ

اعلام شاخص تورم ایالات متحده: پیش بینی های 9 بانک بزرگ از اعلام نتایج امروز (انتظار کاهش تورم در ماه جولای)

US Inflation
اخبار

اعلام شاخص تورم ایالات متحده: پیش بینی های 9 بانک بزرگ از اعلام نتایج امروز (انتظار کاهش تورم در ماه جولای)

انتظار می رود تورم ماهانه در ایالات متحده (که بر اساس شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری میشود) در ماه جاری (ماه جولای) از 5.4 درصد در ماه قبل که بالاترین رقم 13 سال گذشته بود به 5.3 درصد برسد. همچنین برآورد می شود که شاخص اصلی سالانه قیمت مصرف کننده که شامل قیمتهای ناپایدار مواد غذایی و انرژی نمی شود نیز از 4.5 درصد به 4.3 درصد کاهش یابد.

در اینجا می توانید پیش بینی های اقتصاددانان و محققان نه بانک بزرگ را در مورد نرخ تورم ایالات متحده که قرار است امروز، چهارشنبه ساعت 12:30 به وقت گرینویچ (ساعت 5 به وقت ایران) منتشر شود، را بیابید.

بانک نوردآ:

“پیش بینی بر مشاهده افزایش ماهانه 0.7 درصد در شاخص اصلی است. انتظار می رود این شاخص در ماه جولای به دلیل کمبود عرضه داخلی در صنایع وسایل نقلیه موتوری، کرایه ایرلاین ها و اقامتگاه ها و همچنین افزایش تقاضا در تمامی صنایع تا یک ماه دیگر، به 4.8٪ برسد. همچنین انتظار میرود افزایش قیمت نفت و سوخت باعث افزایش تورم اصلی در ماه جولای به 5.6 درصد شود.”

بانک تی.دی.اس:

“CPI احتمالاً دوباره به شدت افزایش خواهد یافت هرچند نه به اندازه ماههای اخیر. ما پیش بینی می کنیم شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) و شاخص اصلی قیمت به ترتیب به 5.4 درصد و 4.5 درصد افزایش داشته باشند. با توجه به اینکه در حاضر شاهد کاهش تدریجی و آهسته قیمت بلیط هواپیما و اقامتگاهها و همچنین پایین آمدن آهسته قیمت خودروها هستیم، انتظار کند شدن روند رشد قیمتها در ماههای آتی میرود.”

رویال بانک کانادا:

“ما انتظار داریم گزارش CPI ایالات متحده نشان دهد که نرخ تورم در ماه ژوئیه در 5.4٪ ثابت بوده است. در اصل بسیاری از این افزایش قیمتهای اخیر را می توان به “اثرات اساسی” و محدودیت های عرضه که قیمت خودروهای فرسوده را افزایش داده بود نسبت داد. از آنجایی که کسب و کارها مشکلات زنجیره تامین را برطرف می کنند، ما همچنان انتظار داریم فشارهای قیمتی در ماه های آینده کاهش یابد. سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا به شناسایی و بررسی جهش های موقتی تاثیر گذار بر قیمت کالاها ادامه خواهند داد و بر رشد اساسی قیمت ها نظارت دقیق خواهند داشت.”

بانک آی.ان.جی:

“اگر بازرهای مالی در حال حاضر به انتظارات فدرال رزرو از نرخ بهره خوشبین باشند، قاعدتا در نگه داشتن دلار احساس راحتی بیشتری می کنند بطوریکه حتی مهمترین خبر اقتصادی هفته (داده های CPI ایالات متحده در ماه جولای) نیز ممکن است تأثیر قوی بر بازار ارز نداشته باشد، حتی اگر میزان تورم بیشتری اعلام شود (ما انتظار داریم به 5.4 درصد برسد).”

بانک ان.بی.اف:

“ما انتظار داریم که شاخص اصلی تورم ماهانه 0.4 درصد به نسبت ماه قبل افزایش یابد. علیرغم افزایشها در ماه های گذاشته، نرخ نقطه به نقطه تورم اصلی سالانه همچنان می تواند با دو پله سقوط به 4.3 درصد کاهش یابد. قیمت های اصلی می تواند 0.5 درصد رشد به نسبت ماه گذشته را تجربه کند که این به دلیل افزایش قیمت فصلی بنزین است. با این حال انتظار کاهش نرخ سالانه تورم اصلی تا 5.3 درصد میرود.”

بانک سی.آی.بی.سی:

“به نظر می رسد قیمت خودروهای فرسوده در ماه جولای اندکی کاهش یافته است زیرا مسائل مربوط به عرضه کم رنگ شده است. این نشان دهنده کاهش نرخ تورم ماهانه است زیرا خودروهای فرسوده نقش مهمی در سرعت سریع افزایش قیمتها بعد از برداشته شدن محدودیتهای کرونایی و بازگشایی کسب و کارها داشته اند. با این وجود و با توجه به کمبود نیروی کار و به طبع افزایش دستمزد، افزایش تقاضا عمومی برای خدمات و همچنین افزایش قیمت انرژی، قیمتهای اصلی به احتمال زیاد در ماه ژوئیه 0.4 درصد افزایش یافته است. این مساله باعث کاهش نرخ تورم ماهانه به 5.3 درصد ونرخ تورم اصلی سالانه به  4.3 درصد خواهد شد.”

بانک بی.ام.او:

“با توجه به فشار موجود بر بخش تولید و کمبود عرضه انتظار میرود نرخ بهره ماهانه تا 5.5 درصد افزایش داشته باشد.”

بانک ای.ان.زی:

“ما انتظار داریم تورم اصلی نقطه به نقطه سالانه ایالات متحده در ماه جولای 0.5 درصد افزایش داشته باشد در صورتی که پیش بینی ما برای تورم ماهانه 0.6 درصد افزایش است. سیاستگذاران اصلی فدرال رزرو به احتمال زیاد همچنان بر این باورند که فشار شدید تورمی فعلی گذرا است.”

داچ بانک:

“ما انتظار افزایش 0.5 درصدی در تورم ماهانه و کاهش تورم اصلی نقطه به نقطه سالانه ایالات متحده به 5.3 درصد را داریم.”

در مجموع فقط در صورتی که امروز افت شدیدی در این شاخص ​شاهد باشیم میتوان انتظار افت ارزش دلار در میان مدت را در مقابل دیگر ارزها داشت اما در غیر اینصورت دلار به پیشتازی خود ادامه خواهد داد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان