وبلاگ

قانونگذاران آمریکایی بدنبال اطلاع از برنامه های جرومی پاول برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال هستند

us crypto
رمز ارزها

قانونگذاران آمریکایی بدنبال اطلاع از برنامه های جرومی پاول برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال هستند

حدود 7 نفر از قانونگذاران کنگره ایالات متحده با ارسال نامه ای سرگشاده به جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو، خواستار اطلاع از برنامه های این نهاد برای حمایت از نوآوری های مربوط به ارزهای دیجیتال شده اند.

این نمایندگان سوالاتی را در مورد اظهارنظرهای قبلی رئیس فدرال رزرو در مورد اینکه چگونه دلار دیجیتال پیشنهادی فدرال رزرو میتواند نیاز به ارزهای دیجیتال را کمرنگ کنند، مطرح کردند. در این نامه آمده است که: “در 14 جولای 2021، شما در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شرکت کردید و در مورد برنامه فدرال رزرو در زمینه توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، نگرانی خود در مورد مقررات استیبل کوین و دیدگاه خود مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال دولتی میتواند نیاز به استفاده از دیگر ارزهای دیجیتال را کمرنگ کند، اطلاعاتی را ارائه کردید. با توجه به این نظرات، لازم است شفافسازی بیشتری صورت بگیرد که چگونه شما و شورای سیاستگذاری فدرال رزرو قصد دارید از نوآوریهای داخلی و پذیرش گسترده دارایی های دیجیتال غیرمتمرکز حمایت کنید.” 

برهمین اساس، این نمایندگان چهار سوال مهم را از جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مطرح کردند تا در مورد برنامه های این نهاد در جنبه های متعدد نوآوری در حوزه ارزهای رمزنگاری شده اطلاعاتی کسب کنند.

در ابتدا این نمایندگان خواستار درک سیاست فدرال رزرو برای هماهنگی با دیگر قانونگذاران حوزه مالی در این کشور، از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) به منظور ارائه چهارچوب مشخصی جهت رشد صنعت ارزهای رمزنگاری شده شدند. همچنین در این نامه از پاول خواسته شده تا اطلاعاتی در مورد دستورالعمل هایی که فدرال رزرو به بانک های دارای مجوز در این کشور ارائه می دهد تا بتوانند به انجام فعالیتهایشان در حوزه ارزهای رمزنگاری شده و سایر خدمات مرتبط ادامه دهند، ارائه کند.

همچنین در این نامه اشاره ای هم به برنامه های فدرال رزرو برای معرفی جزییات ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صورت گرفته و درخواست اطلاع از زمان دقیق انتشار این جزییات مطرح گردیده است. در نهایت، از آقای پاول خواسته شده تا شفاف سازی مناسبی در مورد مواضع متناقض اخیر خود در مورد نیاز به ارزهای رمزنگاری شده با توجه به ظهور دلار دیجیتال انجام دهد.

“مسابقه برای حفظ جایگاه رهبری در نوآوری های مالی بین المللی”

به گفته این قانونگذاران، دلیل اصلی طرح این سوالات این است که بدانند برنامه های فدرال رزرو آمریکا برای حفظ جایگاه اول آمریکا در حوزه نوآوری های مالی بین المللی چیست. 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان