وبلاگ

بررسی شاخص هزینه/تورم مصرف کننده (PCE) در ایالات متحده (در ماه جولای)

us inflation
اخبار

بررسی شاخص هزینه/تورم مصرف کننده (PCE) در ایالات متحده (در ماه جولای)

پس از انتشار گزارش رشد تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم آمریکا در روز پنجشنبه، کارگروه تحلیل اقتصادی ایالات متحده، امروز (27 آگوست 2021)، شاخص هزینه/تورم مصرف کننده (PCE) در ماه جولای را در ساعت 5 عصر به وقت ایران منتشر خواهد کرد. سرمایه گذاران انتظار دارند این شاخص از میزان 4 درصدی قبلی خود در ماه جون به 3 تا 3.5 درصد برای ماه جولای کاهش داشته باشد. با این حال، و بر اساس معیار ترجیحی فدرال رزرو برای مدریت و کنترل تورم، احتمال دارد که این شاخص از 3.5 به 3.6 درصد افزایش یابد.

در کنفرانس مطبوعاتی که بعد از اتمام نشست شورای سیاستگذاری فدرال رزرو در 18 آگوست برگزار شد، جرمی پاول، رئیس این شورا اذعان کرد که تورم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و قبل از شروع روند تعدیل تورم، در ماه های آینده نیز همچنان بالا خواهد ماند. پاول افزود: “تورم ممکن است بالاتر و پایدارتر از حد انتظار باشد”. وی افزود “احتمالا نرخ تورم در کوتاه مدت همچنان صعودی خواهد بود”.

در اوایل ماه جاری، اداره آمار کار ایالات متحده گزارش داد که شاخص سالانه نقطه به نقطه قیمت مصرف کننده (CPI) در ماه جولای بدون تغییر در عدد 5.4 درصد باقی ماند و همانطور که انتظار میرفت، شاخص تورم اصلی از 4.5 درصد به 4.3 درصد کاهش یافت. در همین حال، آخرین گزارش از شاخص خرید مدیران صنایع و کسب و کارها (PMI) نشان داد که میانگین هزینه خرید آنها در اوایل ماه آگوست نیز همچنان در حال افزایش بوده است. به طور خلاصه، انتظار میرود که شاخص هزینه/تورم مصرف کننده (PCE) در ماه جولای بدون تغییر یا با تغییر بسیار اندک به نسبت ماه جون باشد و به نظر نمی آید که گزارش جدید این شاخص (بعد از ظهر امروز) بتواند سرمایه گذاران بازار را سوپرایز کند. علاوه بر این، 1 ساعت و نیم پس از انتشار این گزارش، جرمی پاول سخنرانی خود را در اجلاس مهم جکسون هول انجام خواهد داد. در حال حاضر، به نظر می آید بازار بیشتر در انتظار نتایج این سخنرانی خواهد بود تا تمرکزی بر گزارش شاخص هزینه/تورم مصرف کننده در ماه جولای داشته باشد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان