وبلاگ

تحلیل چارت دلار آمریکا به دلار کانادا

USD-CAD FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار آمریکا به دلار کانادا

دوستان عزیز سلام

با تحلیل چارت دلار آمریکا به دلار کانادا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار آمریکا به دلار کانادا در حال حرکت در چهارچوب یک کانال بلند مدت صعودی است که بعد از اتمام آخرین موج اصلاحی نزولی خود، به ناحیه حمایتی بسیار مهم هفتگی خود (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو روزانه نیز هست) رسیده و در حال حاضر در این ناحیه متوقف شده و در حال ایجاد منطقه کانسولیدیشن قیمتی برای آماده سازی جهت شروع حرکت بعدی خود میباشد.

همچنین در این ناحیه شاهد برخورد اولیه و ریتست ثانویه بدون شکست نمودار قیمت هستیم که نشان دهنده عدم وجود مومنتوم کافی برای ادامه حرکت نزولی است. به نظر سطح کنونی قیمت سطح بسیار مناسب و جذابی برای خریداران بازار است و احتمال ورود اسمارت مانی در این لول قیمتی بسیار زیاد است. مازاد بر این، واگرایی مخفی نمودار روزانه کاملا مشهود است و نمودار قیمت به ابر ایچیموکو روزانه رسید و در بالای آن قرار دارد. همچنین میانگین متحرک 200 روزانه خود را شکسته و در بالای آن قرار گرفته است که همه این موارد تایید کننده ادامه روند صعودی بلند مدت نمودار قیمت است.

چارت ۴ ساعته:

نمودار قیمت در تایم فریم 4 ساعته به میانگین متحرک 100 خود رسیده و از چهارشنبه هفته گذشته نتوانسته آن را به سمت پایین بشکند. در تایم فریمهای ۴ و 1 نیز ساعته واگرایی شدید مشاهده میشود.

از منظر فاندامنتال، میتوان به راحتی قدرت نسبی دلار آمریکا در مقابل دلار کانادا را تشخیص داد. تصمیم اخیر فدرال رزرو (در جهت کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه)، با وجود اظهارات دوپهلو جرمی پاول در مورد زمان شروع این برنامه، همچنان میتواند تاثییر عمیقی در جهت تقویت دلار آمریکا داشته باشد. در مقابل هم اخبار اقتصادی ضعیف چند روز گذشته کانادا را داریم (افت شاخص خرده فروشی ماهانه، افت شاخص میانگین درآمد شرکتها، افت شاخص قیمت تولید کننده و همچنین روند نزولی بلند مدت قیمت نفت از اوایل ماه جولای).

از منظر سنتیمنت نیز شاهد روند قدرت گرفتن دلار آمریکا در طی ۹ هفته گذشته هستیم. از اواسط ماه می، شاهد کاهش ممتد تعداد نت پوزیشنهای دلار کانادا در مقابل دلار آمریکا هستیم بصورتی که از 46112 واحد در اواسط می به 5877 واحد در هفته گذشته رسیده است. کاهش معنادار میزان سفارشات خرید بازار در طی 6 هفته گذشته نیز نشان دهنده عدم علاقه اکثر سرمایه گذاران برای خرید دلار کانادا در مقابل دلار آمریکا است.

نتیجه نهایی: روند بلند مدت حرکت قیمت همچنان بسیار صعودی است و احتمال مشاهده یک موج ایمپالس صعودی دیگر تا سطوح مشخص شده در تصاویر بالا (مخصوصا اهداف 1 و 2) بسیار زیاد است. همانطور که در بالا اشاره شد، باید توجه داشت که سطح کنونی قیمت میتواند سطح بسیار مناسب و جذابی برای خریداران بازار باشد و احتمال ورود اسمارت مانی در این لول قیمتی بسیار زیاد است، لذا احتمال مشاهده نوسانات قیمتی در اثر تلاش اسمارت مانی برای جذب حداکثری لیکوییدیتی در این ناحیه قیمتی زیاد است. به همین دلیل، برای ورود به یک پوزیشن خرید و تعیین حد ضرر مناسب میبایست دقت زیادی به خرج داد.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان