وبلاگ

تحلیل چارت دلار آمریکا به دلار کانادا (USD-CAD)

USD-CAD FLAG
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار آمریکا به دلار کانادا (USD-CAD)

تحلیل چارت روزانه:

 

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار کانادا به دلار آمریکا طی 16 روز گذشته با یک موج اصلاحی نزولی قوی از سطح قیمتی 1.27600 در حوالی ناحیه حمایتی بسیار مهم روزانه خود که همراستا با ناحیه طلایی فیبو ماهانه نیز هست قرار گرفته است که انتظار میرود بتواند در این ناحیه حمایتی بسیار مهم با فشار خرید عمده ای مواجه شود. نمودار قیمت در تایم روزانه در زیر ابر ایچیموکو و تمام میانگین های متحرک مهم خود قرار دارد. اسیلاتور RSI در مرز منطقه بحرانی اورسلد خود قرار گرفته ولی هنوز به این منطقه ورود پیدا نکرده که این مساله احتمال تمام شده دانستن موج نزولی را تضعیف میکند و احتمال اینکه نوسانات نزولی نمودار قیمت کمی عمیقتر شود تا بتواند مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت تغییر روند را بدست بیاورد بیشتر مینماید. همچنین شاهد همراستایی این ناحیه حمایتی مهم با سطوح پیوت S1 و S2 روزانه و همچنین سطح مهم S2 هفتگی نیز هستیم که اهمیت این ناحیه به عنوان یک بلاک تقاضا بسیار مهم را دوچندان میکند.

چارت ۴ ساعته:

 

نمودار قیمت در تایم فریم ۴ و 1 ساعته همچنان در زیر ابر ایچیموکو و تمام میانگین های متحرک اصلی خود قرار دارد ولی واگرایی های شدید در حال شکلگیری میباشد. در تمایم 4 و 1 ساعته نمودار قیمت از منطقه اورسلد خود خارج شده و واگرایی مخفی نشان میدهد که این مساله خود تایید دیگری بر احتمال مشاهده نوسانات عمیقتر نزولی (تا S2 پیوت هفتگی) قبل از تشکیل هر گونه الگوی بازگشتی میباشد لذا (همانطور که در تصویر بالا مشخص شده است)، انتظار میرود نمودار قیمت با ادامه ریزش خود آرام آرام مومنتوم نزولی خود را از دست داده و سعی در کسب لیکوییدیتی مورد نیاز برای ایجاد یک موج ایپالس صعودی دیگر از این ناحیه حمایتی مهم که یک بلاک تقاضا مهم نیز محسوب میشود داشته باشد.

از منظر فاندامنتال، دلار آمریکا با وجود نتایج مایوس کننده گزارش میزان رشد اشغال جدید غیر کشاورزی که در روز 8 اکتبر منتشر شد، به دلیل اجرای قریب الوقوع برنامه کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه آمریکا همچنان در موضع قدرت در مقابل دیگر ارزها از جمله دلار کانادا قرار دارد. علاوه بر این، طی هفته گذشته رشد 0.1 درصدی شاخص ماهانه خرید مصرف کننده (نرخ تورم)، کاهش میزان درخواستها برای حقوق بیکاری و رشد شاخص کل خرده فروشی ماهانه در آمریکا را شاهد بودیم که این نتایج خود گمانه زنی ها در مورد احتمال شروع برنامه کاهش بازخرید اوراق قرضه آمریکا (Quantitive Easing Tapering Program) در اواسط ماه نوامبر امسال را تقویت میکند و این خوشبینی در میان سرمایه گذاران بسیاری وجود دارد. از طرفی، اخیرا اظهار نظرهای زیادی از مقامات فدرال رزرو و تحلیلگران ارشد اقتصادی در جهت تقویت این گمانه زنی ها صورت گرفته که همین مساله وضعیت سنتیمنت بازار را در وضعیت مثبتی در مورد دلار آمریکا قرار داده است.

از طرفی دیگر، در طی 2 هفته گذشته شاهد رشد اندک تولید ناخالص داخلی کانادا بعد از نتایج مایوس کننده آن در ماه آگوست بودیم. همچنین، رشد جزیی شاخص میزان خرج کرد خانواده های کانادایی، رشد تراز تجاری کانادا و همچنین رشد قابل قبول شاخص خرید مدیران صنایع و شرکتهای خدماتی را شاهد بودیم. ولی مهمترین اتفاقات اخیر که باعث رشد قوی دلار کانادا در مقابل اکثر ارزهای دیگر بود را میتوان به علت افزایش چشمگیر میزان رشد اشتغال این کشور و همچنین صعود شدید قیمت نفت طی 3 هفته گذشته دانست.

از منظر سنتیمنت نیز میتوان گفت که وضعیت دلار آمریکا واضحا در موضع قدرت قرار دارد. در طی 7 هفته گذشته مکررا شاهد کاهش میزان نت پوزیشنهای دلار کانادا در مقابل دلار آمریکا بودیم و حتی طی یک هفته گذشته میزان ثبت سفارشات فروش این ارز با افزایش 4796 واحدی به 50242 واحد رسید و تعداد نت پوزیشنهای دلار کانادا به دلار آمریکا به پایینترین سطح خود از ابتدای سال یعنی منفی 27860 واحد رسیده است.

نتیجه نهایی: موج نزولی (اصلاحی) اخیر رو به پایان است و انتظار میرود با رسیدن به سطوح قیمتی پایینتر (سطوح قیمتی 1.23000 تا 1.22500) مومنتوم نزولی خود را از دست داده و الگوهای تثبیت قیمتی تشکیل دهد که بعد از تکمیل این الگوها میتوان انتظار تغییر استراکچر و یک حرکت صعودی حداقل تا اهداف شماره 1 و 2 مشخص شده در تصویر را داشت. با این وجود، احتمال ادامه این حرکت صعودی تا اهداف قیمتی 3 و 4 مشخص شده در تصویر نیز در میان مدت وجود دارد.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان