وبلاگ

تحلیل تکنیکال شاخص دلار آمریکا

USDIDX Image
تحلیل های تکنیکال

تحلیل تکنیکال شاخص دلار آمریکا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل تکنیکال چارت شاخص دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا در حال حرکت در یک کانال صعودی به ناحیه مقاومتی مهم روزانه خود رسیده است. با توجه به زمان اعلام نرخ تورم ماهانه و همچنین نرخ تورم اصلی سالانه آمریکا که در ساعت 5 بعد از ظهر به وقت ایران میباشد و همچنین گمانه زنی بانک ها و موسسات بزرگ مالی مبنی بر انتظار افزایش این نرخها در اعلامیه امروز، انتظار میرود روند حرکت صعودی شاخص دلار با قوت تا ناحیه مقاومتی بعدی مشخص شده در تصویر بالا ادامه پیدا کند. طبیعتا بعد از مشاهده چنین رشدی میتوان انتظار شروع یک موج استراحتی و ریتست ناحیه مقاومتی مهم کنونی را داشت تا این شاخص مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت شروع یک موج ایمپالس صعودی دیگر را بدست آورد و بتواند حرکت خود را حداقل تا سطح هدف دوم مشخص شده در تصویر بالا ادامه دهد.

چارت 4 ساعته:

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از نگاه فاندامنتال، روند افزایشی نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا از ابتدای ماه جولای و همچنین افزایش بی سابقه نرخ تورم ماهانه در 2 ماهه گذشته و به طبع بالا رفتن تقاضا برای خرید دلار در بازار را میتوان عامل اصلی در قدرت گرفتن این شاخص در 2 ماهه گذشته دانست. با این حال اعلام شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) یا همان نرخ تورم ماهانه و نرخ اصلی تورم نقطه به نقطه سالانه میتواند تاثییر بسیار مهمی بر روی شرایط کنونی نمودار قیمت شاخص دلار داشته باشد و نتایج بالاتر از حد انتظار، مومنتوم لازم برای شکست سطح مقاومتی روزانه کنونی را در اختیار این اینسترومنت قرار میدهد.

نتایج تحلیل سنتیمنت هم گواه از ادامه اشتیاق سرمایه گذاران بر روی شاخص دلار دارد.

نتیجه نهایی: ادامه حرکت روند به نظر همچنان بسیار صعودی خواهد بود.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان