وبلاگ

تحلیل چارت دلار آمریکا به ین ژاپن (USD-JPY)

Usa And Japan Flag
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار آمریکا به ین ژاپن (USD-JPY)

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار آمریکا به ین ژاپن در چهارچوب یک کانال صعودی در حال حرکت است که روز چهارشنبه گذشته با رسیدن به ناحیه مقاومتی بسیار مهم هفتگی خود (که همراستا با سقف کانال صعودی روزانه، سطح R2 پیوت روزانه و همچنین مووینگ 50 هفتگی نیز هست) به آن واکنش نشان داده و یک حرکت نزولی را با شکست نزولی ناحیه حمایتی روزانه و سطح R2 ماهانه خود تا سطح قیمتی 113.400 ادامه داده است. نمودار قیمت با رسیدن به ناحیه مقاومت مهم هفتگی خود در منطقه اوربوت (بیش از حد خریداری شده) قرار گرفته بوده که با شروع موج نزولی اخیر به تازگی از آن خارج شده است. نمودار قیمت در تایم روزانه در بالای تمامی میانگین های متحرک اصلی و ابر ایچیموکو خود قرار دارد و همچنان بسیار صعودیست. همچنین شاهد حمایت حجم از شروع روند نزولی اخیر هستیم.

در صورتیکه این حرکت نزولی ادامه پیدا کند و کف کانال صعودی خود را نیز بشکند، میتوان انتظار داشت که نمودار قیمت مجددا با رسیدن به سطح S2 پیوت روزانه به سمت ناحیه مقاومتی روزانه (حمایتی شکسته شده سابق) خود حرکت کرده و بعد از ریتست این ناحیه موج نزولی عمیقتری را ناحیه حمایتی مهم هفتگی خود (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو هفتگی نیز هست) به ثبت برساند.

چارت ۴ ساعته:

نمودار قیمت در تایم فریم ۴ ساعته با شکست نزولی مووینگ 50 در راه رسیدن به مووینگ 100 خود است که در همراستایی با ابر ایچیموکو و سطح S2 روزانه قرار گرفته است  و همچنین شاهد شکست مووینگ 200 تایم فریم 1 ساعته هستیم و نمودار قیمت به طور کامل در زیر ابر ایچیموکو خود قرار گرفته است. در مجموع روند نمودار قیمت در تایم فریمهای پایین همچنان نزولی است و هیچ گونه اشباع فروشی مشاهده نمیشود که این خود میتوان تایید کننده احتمال ادامه این حرکت نزولی نیز باشد.

از منظر فاندامنتال، دلار آمریکا با وجود نتایج مایوس کننده گزارش میزان رشد اشغال جدید غیر کشاورزی که در روز 8 اکتبر منتشر شد، به دلیل اجرای قریب الوقوع برنامه کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه آمریکا همچنان توانسته قدرت نسبی خود را نگه دارد. با این وجود، طی هفته گذشته شاهد کاهش 1.3 درصدی شاخص خرید شرکتهای تولیدی، کاهش فعالیتها در حوزه ساخت و ساز و افت 1.6 درصدی شاخص تولید کارخانه جات صنعتی بودیم. از طرفی دیگر، رشد قابل توجه 2.9 درصدی شاخص ارائه سرویس، رشد 0.1 درصدی شاخص ماهانه خرید مصرف کننده (نرخ تورم)، کاهش میزان درخواستها برای حقوق بیکاری و رشد شاخص کل خرده فروشی ماهانه در آمریکا را شاهد بودیم که این نتایج خود گمانه زنی ها در مورد احتمال شروع برنامه کاهش بازخرید اوراق قرضه آمریکا (Quantitive Easing Tapering Program) در اواسط ماه نوامبر یا دسامبر امسال را تقویت میکند و این خوشبینی در میان سرمایه گذاران بسیاری وجود دارد. از طرفی، اخیرا اظهار نظرهای زیادی از مقامات فدرال رزرو و تحلیلگران ارشد اقتصادی در جهت تقویت این گمانه زنی ها صورت گرفته که همین مساله وضعیت سنتیمنت بازار را در وضعیت مثبتی در مورد دلار آمریکا قرار داده است.

از طرفی دیگر، شاهد موضع گیری های محتاطانه روسای بانک مرکزی ژاپن و ابراز نگرانی آنها بابت مواجهه با تورم منفی در صورت عدم موفقیت سیاستهای کنونی برای بالا بردن شاخص قیمت مصرف کننده و میزان خرج کرد خانوارها در ژاپن بودیم. در ثانی، اصرار سیاستگذاران پولی این کشور بر استمرار سیاستهای حمایتی کنونی از بازار و صنایع ژاپن این ارز محبوب در شرایط غیر ریسکی بازار (Safe Heaven) را در شرایط ریسکی کنونی در موضع ضعف قرار داده است. هر چند اخبار نگران کننده اخیر در مورد شرکت اورگرند چین (بزرگترین شرکت ساخت و ساز چینی که در معرض ورشکستگی قرار دارد و در صورت اعلام ورشکستگی نهایی این شرکت بازار اعتبارات بین المللی دچار مشکل اساسی خواهد شد که در اینصورت میتوان انتظار روانه شدن حجم زیادی از سرمایه ها به سمت ارزهای کم ریسک مثل ین ژاپن و فرانک سوییس را داشت) نیز باعث عقب نشینی برخی سرمایه گذاران بازار از فروش بیشتر این ارز شد. در مجموع از منظر فاندامنتال، دلار همچنان در موضع قدرت قرار دارد.

از منظر سنتیمنت نیز میتوان گفت که وضعیت دلار آمریکا واضحا در موضع قدرت قرار دارد. در طی 3 هفته گذشته شاهد کاهش بیشتر میزان نت پوزیشنهای ین ژاپن در مقابل دلار آمریکا بودیم و حتی طی یک هفته گذشته میزان ثبت سفارشات فروش این ارز با افزایش 26003 واحدی به 138447 واحد رسید و تعداد نت پوزیشنهای ین ژاپن به دلار آمریکا به پایینترین سطح خود از ابتدای سال یعنی منفی 102734 واحد رسیده است.

نتیجه نهایی: با تمام این تفاصیل، از آنجایی که ین ژاپن طی حدودا یک ماه گذشته با روند شدیدی به فروش رفته انتظار میرود که تعداد زیادی از خریداران بازار با رسیدن نمودار قیمت به ناحیه مقاومتی بسیار مهم هفتگی خود اقدام به برداشت قسمتی یا تمام سود معاملات خود کرده اند و حتی در صورت تصمیم بازار بر تضعیف بیشتر این ارز، میتوان شاهد تکمیل یک موج استراحت قیمتی عمیقتر در نمودار دلار آمریکا به ین ژاپن بود. بر همین اساس، احتمال دارد که نمودار قیمت به روند ریزشی کنونی خود ادامه دهد و بعد از شکست کانال صعودی کنونی خود سعی در ریتست ناحیه مقاومتی روزانه خود و سپس ثبت یک حرکت نزولی عمیقتر تا سطح قیمتی 11.900 تا 11.600 داشته باشد. با این وجود در صورت شکست صعودی مجدد ناحیه مقاومتی روزانه (113.600 تا 113.800) سناریو نزولی این تحلیل از درجه اعتبار ساقط شده و میتوان انتظار مشاهده یک موج صعودی دیگر تا سطوح 114.700 و حتی تا 115.700 را داشت.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​​​113

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان