وبلاگ

تحلیل چارت دلار آمریکا به روبل روسیه

USD-RUB Image
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار آمریکا به روبل روسیه

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت دلار آمریکا به روبل روسیه در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه دلار آمریکا به روبل روسیه در تایم هفتگی خود تشکیل یک الگوی مثلث متقارن (ادامه دهنده) داده است که پس از برخورد به ضلع فوقانی این مثلث در تاریخ 6 آوریل 2021، حرکت نزولی سنگینی داشته (حدود 9% ارزش برابری خود را از دست داده) بصورتی که حتی محدوده حمایتی مهم روزانه خود (72.600 – 72.950) را نیز به سمت پایین شکسته اما با وجود تلاش تقریبا 17 روزه در زیر این سطح حمایت نتوانسته مومنتوم لازم برای ادامه این حرکت نزولی را بدست بیاورد و با تشکیل یک الگوی بازگشتی 2 کف (فرم W)، تغییر روند داده و با شکست مجدد سطح مقاومتی/حمایتی ذکر شده به سمت بالا، حرکت صعودی خود را تا مقاومت بعدی روزانه خود ادامه داده است. همانطور که در تصویر بالا پیداست، پس از برخورد به مقاومت روزانه بعدی وارد فاز موج اصلاحی خود شده که این موج اصلاحی را تا ناحیه حمایتی مذکور روزانه (که همراستا با خط گردن الگوی 2 کف و فیبو 0.23 است) ادامه داده است. مازاد بر این، واگرایی قابل توجهی در تایم روزانه و 4 ساعته دیده میشود و با توجه به دیگر موارد ذکر شده در بالا، احتمالا شاهد شروع یک موج ایمپالس صعودی دیگر تا 2 هدف قیمتی مشخص شده در تصویر بالا خواهیم بود.

چارت 4 ساعته:

(توضیحات در تصویر بالا)

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر فاندامنتال، دلیل کاهش اخیر ارزش دلار در مقابل روبل را میتوان به تصمیم اخیر بانک مرکزی روسیه جهت افزایش نرخ بهره بانکی و همچنین اعلام آمار تقریبا خنثی تورم در آمریکا نسبت داد. با این وجود و با توجه به شرایط فعلی اقتصاد آمریکا و به احتمال زیاد ادامه روند افزایشی نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله آمریکا بعید به نظر میرسد که افت ارزش دلار در این برهه زمانی ادامه دار باشد. مازاد بر این، تصویب قریب الوقوع بسته های عظیم کمکهای اقتصادی آمریکا برای تقویت زیر ساختهای این کشور (که باعث ایجاد میلیونها شغل جدید خواهد شد) نیز امیدها برای یک جهش اقتصادی در اقتصاد این کشور را دوچندان کرده.

از منظر تحلیل سنتیمنت، در طی هفته گذشته شاهد افزایش اندک پوزیشنهای خرید و کاهش نه چندان زیاد پوزیشنهای فروش روبل در مقابل دلار آمریکا بودیم که میتوان نتیجه آن را در موج اصلاحی ایجاد شده دید. شاخص دلار نیز در طی 6 هفته گذشته روند مثبتی در افزایش تعداد نت پوزیشنهایش داشته.

نتیجه نهایی: بر این اساس احتمال شروع موج ایمپالس صعودی بعدی و ادامه آن تا سطوح هدف قیمتی مشخص شده بسیار بالاست..

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان