وبلاگ

تحلیل چارت دلار آمریکا به روبل روسیه (USD-RUB)

USD-RUB Image
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار آمریکا به روبل روسیه (USD-RUB)

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار آمریکا به روبل روسیه در حال حرکت در چهارچوب یک کانال بلند مدت نزولی است که با رسیدن به ناحیه حمایتی مهم روزانه خود (که همراستایی زیبایی با میانگین متحرک 100 هفتگی نیز دارد)، طی 9 روز گذشته در حال نوسان در چهارچوب منطقه تثبیت قیمتی خود (محدوده 72.400 تا 73.000) در حال آماده سازی جهت شروع حرکت بعدی خود میباشد.

نمودار روزانه قیمت در زیر ابر ایچیموکو و تمامی میانگینهای حرکتی مهم خود قرار دارد و در حال حاضر در حال ریتست نزولی EMA 21 روزانه است (نمودار قیمت از 9 روز گذشته و بعد از شکست نزولی این میانگین متحرک، در زیر آن گیر کرده و تا کنون موفق به شکست صعودی آن نشده است). اما در مجموع، نمودار قیمت این اینسترومنت به نظر در حال از دست دادن مومنتوم نزولی خود است.

چارت ۴ ساعته:

نمودار قیمت در تایم فریم ۴ ساعته نیز همچنان در زیر میانگین متحرک ۲۰۰ و ابر ایچیموکو خود قرار دارد و همچنان آرایش خنثی (رنج) خود را حفظ کرده. با این وجود واگرایی در کف در تایم فریمهای 4 ساعته و 1 ساعته در حال شکلگیری است و در تایم ۱ ساعته نیز واگرایی مخفی مشاهده میشود.

بر اساس مطالبی که گفته شد، میتوان احتمال مشاهده تغییر روند در ناحیه حمایتی کنونی و وقوع سناریو اول را بسیار محتملتر از سناریو دوم دانست.

از منظر فاندامنتال، میتوان به راحتی قدرت برتر دلار آمریکا در مقابل روبل روسیه را تشخیص داد. تصمیمات اخیر فدرال رزرو (در جهت کاهش سقف بازخرید اوراق قرضه که در صورت مشاهده یک گزارش مثبت از وضعیت بازار کار آمریکا، که روز چهارشنبه 6 اکتبر منتشر میشود، احتمال اجرایی شدن این برنامه در همین ماه تقریبا قطعی به نظر میرسد) منجر به افزایش شدید ارزش برابری دلار آمریکا در مقابل دیگر ارزها خواهد شد. در مقابل هم میتوان از وضعیت نابسامان اقتصادی در روسیه صحبت کرد. به نظر می آید تنها مواردی که باعث افزایش اخیر ارزش روبل روسیه شد، اقدام زودتر از موعد بانک مرکزی این کشور در اواخر آگوست و در جهت افزایش نرخ بهره به 6.5% بود که به طبع باعث افزایش تقاضا برای این ارز و در نتیجه افزایش ارزش برابری این ارز در مقابل دیگر ارزها به خصوص دلار آمریکا و یورو و همچنین افزایش قیمت نفت بوده است. گذشته از این موارد، نمیتوان نقطه قوت دیگری در اقتصاد تورم زده کنونی این کشور یافت. با این وجود، میتوان گفت که در صورت مشاهده یک گزارش قوی از بازار کار آمریکا، موج ایمپالس صعودی بعدی قیمت تا اهداف مشخص شده در تصویر اجتناب ناپذیر است.

از منظر سنتیمنت نیز فعلا شاهد یک شرایط خنثی در وضعیت قدرت روبل هستیم. تعداد پوزیشنهای فروش که با افزایش حدود 5500 واحدی از اوایل سپتامبر روبرو شده بود در هفته پیش مجددا کاهش 2069 واحدی را تجربه کرد و در عوض تعداد پوزیشنهای خرید این ارز در مقابل دلار آمریکا با افزایش 526 واحدی همراه بود. در مجموع میتوان گفت که فعلا شرایط سنتیمنت روبل روسیه خنثی است.

نتیجه نهایی: روند بلند مدت حرکت قیمت صعودیست و احتمال مشاهده تغییر روند و یک موج ایمپالس صعودی تا سطوح مشخص شده در تصاویر بالا (مخصوصا هدف ۱) بسیار زیاد است. مازاد بر این، تا زمانی که نمودار قیمت در محدوده تثبیت قیمتی قرار گرفته ورود به هر گونه معامله پر ریسک ارزیابی میشود و باید منتظر شکست و ریتست این ناحیه مهم تثبیت قیمتی و بررسی رفتار نمودار قیمت در زمان ریتست این ناحیه جهت ورود به یک معامله خرید باشیم. با این وجود، به نظر می آید احتمال وقوع سناریو 1 بیشتر از سناریو شما 2 است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان