وبلاگ

تحلیل چارت دلار آمریکا به رند آفریقای جنوبی

USD ZAR FLAG2
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت دلار آمریکا به رند آفریقای جنوبی

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت دلار آمریکا به رند آفریقای جنوبی در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار روزانه دلار آمریکا به رند آفریقای جنوبی در حال نزدیک شدن به یک ناحیه مقاومتی بسیار مهم هفتگی است که انتظار میرود بعد از برخورد به این ناحیه مقاومتی، ریجکت شده و شاهد یک موج اصلاحی نزولی کوتاه مدت حداقل تا ناحیه حمایتی روزانه (محدوده 14.82000 تا 14.95000 که همراستا با سطح طلایی فیبو روزانه نیز هست) باشیم. همچنین با رسیدن نمودار قیمت به این ناحیه مقاومتی مهم هفتگی، شاهد تضعیف مومنتوم صعودی کنونی هستیم و حجم معاملات در تایم فریمهای هفتگی و روزانه در حال کاهش است که این موضوع اهمیت این ناحیه عرضه را افزایش میدهد. مازاد بر این، نمودار روزانه در محدوده ورودی منطقه اوربوت خود است که میتوان از آن به عنوان تاییدی دیگر بر لزوم مشاهده یک موج اصلاحی نام برد.

چارت 4 ساعته:

در چارت 4 ساعته نیز اوربوت شدید مشاهده شد و با ادامه روند صعودی این اینسترومنت، یک واگرایی در حال شکلگیری است.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

از منظر فاندامنتال، میتوان از اتفاقات اخیر اقتصادی در آمریکا (تنایج نشست فدرال رزرو آمریکا در 18 آگوست) به عنوان عامل محرک اصلی در جهت تقویت دلار آمریکا نام برد. در حال حاضر دلار آمریکا در حال قدرت گرفتن است و بعید به نظر میرسد که روند قدرتمند شدن این ارز به این زودیها خاتمه یابد.

از منظر تحلیل سنتیمنت، شاهد حرکت تقریبا خنثی رند افریقای جنوبی در مقابل دلار آمریکا هستیم و این نشان از وجود تعادل در نرخ تبدیل این 2 ارز است. با این وجود، میتوان انتظار داشت که تاثییر اتفاقات اقتصادی هفته گذشته آمریکا در گزارش سنتیمنت این هفته پدیدار شود و شرایط خنثی رند آفریقا را تحت الشعاع قرار دهد.

نتیجه نهایی: با توجه به موارد مطرح شده، دلار آمریکا از قدرت نسبی بالاتری برخوردار است و این امر به احتمال زیاد میتواند قدرت لازم برای شکست ناحیه مقاومتی مهم هفتگی (که در تصاویر بالا مشخص شده) را به دلار آمریکا بدهد. با این وجود، در شرایط کنونی و بعد از موج ایمپالس صعودی که دلار آمریکا از 5 روز گذشته در مقابل رند آفریقا جنوبی تجربه کرده است، به نظر مومنتوم لازم برای شکست این ناحیه مقاومتی مهم وجود ندارد و احتمال مشاهده یک موج اصلاحی تا ناحیه حمایتی روزانه بسیار زیاد است زیرا این ناحیه میتواند نقش مهمی در فراهم سازی مومنتوم و لیکوییدیتی لازم جهت تکمیل موج ایمپالس صعودی بعدی و شکست ناحیه مقاومت هفتگی ایفا کند.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان