وبلاگ

تحلیل چارت نفت آمریکا (WTI یا USOIL)

WTI Crude
تحلیل های تکنیکال

تحلیل چارت نفت آمریکا (WTI یا USOIL)

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل چارت نفت آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار نفت (WTI) در حال حرکت در یک کانال نزولی است. قیمت نفت (WTI) در اوایل ماه جولای بعد از ثبت بالاترین رکورد قیمتی خود از ماه اکتبر 2018 (77 دلار به ازای هر بشکه که محدوده مقاومتی بسیار مهم ماهانه نیز هست)، حرکت اصلاحی خود را شروع کرد و این حرکت را تا ناحیه مقاومتی مهم هفتگی خود (محدوده 65 دلار و 10 سنت) ادامه داد و سپس مجددا موج ایمپالس صعودی دیگری را تا اوایل آگوست به سمت ناحیه مهم مقاومت ماهانه خود تجربه کرد. اما با رسیدن به این ناحیه مقاومتی مهم بار دیگر به آن واکنش نشان داد که این واکنش باعث سقوط شدید قیمت شد و با شکست ناحیه حمایتی هفتگی، روند نزولی خود را تا محدوده حمایتی روزانه ( 61.80 تا 60.50 دلار که همراستا با کف کانال نزولی خود و همچنین میانگین متحرک 200 روزانه نیز هست) ادامه داد.

حال بعد از سقوط قیمتی که در طی 9 روز گذشته صورت گرفت و با رسیدن نمودار قیمت به ناحیه حمایتی روزانه خود (که همراستا با کف کانال نزولی خود و همچنین میانگین متحرک 200 روزانه نیز هست) میتوان انتظار شروع یک موج اصلاحی حداقل تا ناحیه مقاومتی مهم هفتگی (که همراستا با ناحیه طلایی فیبو روزانه است) را داشت. البته سناریو دیگری نیز برای وقوع این موج اصلاحی مطرح است و آن اینکه شاهد ادامه حرکت این موج تا بلاک توزیع مهم روزانه که همراستا با سقف کانال نزولی است، باشیم. همچنین شاهد ورود نمودار روزانه قیمت به محدوده اورسلد خود هستیم که این مساله را میتوان به عنوان تاییدی دیگر بر احتمال شروع یک حرکت اصلاحی صعودی تعبییر کرد.

چارت 4 ساعته:

در تایم فریم 4 ساعته و 1 ساعته واگرایی شدید و هشدار اورسلد شدید دیده میشود که این سیگنالها احتمال شروع موج اصلاحی صعودی مورد نظر در آینده نزدیک را قوت میبخشد.

از منظر تحلیل سنتیمنت، طی هفته گذشته شاهد افت 21110 عددی در میزان سفارشات فروش نفت بودیم که این امر نشان از تمایل سرمایه گذاران برای دریافت سود با رسیدن نمودار قیمت به ناحیه حمایتی روزانه این اینسترومنت دارد لذا از این منظرنیز احتمال مشاهده یک حرکت اصلاحی صعودی حداقل تا ناحیه مقاومتی هفتگی، بالاست.

“مقاله 4 دلیل اصلی سقوط قیمت نفت از اوایل ماه آگوست را نیز مطالعه بفرمایید”

نتیجه نهایی: با توجه به موارد ذکر شده در بالا، روند بلند مدت قیمت نفت در مجموع همچنان بسیار نزولیست اما به نظر مومنتوم لازم برای ادامه موج نزولی کنونی رو به تحلیل است. لذا میتوان انتظار حداقل یک موج اصلاحی تا ناحیه مقاومتی هفتگی را جهت کسب مومنتوم و لیکوییدیتی لازم برای شروع موج ایمپالس نزولی بعدی را داشت. بدین منظور، میبایست نوسانات نمودار قیمت در محدوده کنونی (و با اندکی پایینتر) را بدقت زیر دظر گرفت تا در صورت مشاهده تاییدیه های معاملاتی جهت ورود به یک پوزیشن خرید کوتاه مدت اقدام کنیم.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان