وبلاگ

به گزارش بلومبرگ، جو بایدن امروز دستور آزادسازی ذخایر نفت استراتژیک این کشور را صادر میکند

US SPR
اخبار

به گزارش بلومبرگ، جو بایدن امروز دستور آزادسازی ذخایر نفت استراتژیک این کشور را صادر میکند

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، ظاهرا رئیس جمهور ایالات متحده تا در روز سه شنبه (امروز) دستور آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده (SPR) را صادر کند. بنا بر این گزارش، میزان آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت (SPR) ممکن است بیش از 35 میلیون بشکه باشد.

این تصمیم ایالات متحده واکنشی به افزایش شدید قیمت نفت در شرایط تورمی کنونی است و ایالات متحده در همکاری نزدیک با برخی دیگر کشورهای بزرگ مصرف کننده و در جهت کاهش قیمت این کالا استراتژیک چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است. کشورهایی که احتمالاً در کنار ایالات متحده ذخایر نفت خام خود را آزاد می کنند عبارتند از چین، هند، کره جنوبی و ژاپن که چهار کشور اخیر واردکنندگان اصلی انرژی هستند. با این وجود، هند هنوز در مورد زمان و حجم مشارکت خود تصمیم نگرفته است، در حالی که ژاپن تصمیم دارد که از ذخایر مازاد خود به طور قانونی استفاده کند، اما زمانبندی خواصی برای آن مشخص نکرده است.

همچنین بر اساس این گزارش، در صورت آزادسازی ذخایر نفتی آمریکا و سایر کشورهای بزرگ مصرف کننده، اوپک پلاس ممکن است در جهت جلوگیری از سقوط قیمت نفت، برنامه اخیر خود مبنی بر افزایش سقف تولید روزانه کشورهای عضو این کنسرسیوم را به تعویق بیاندازد. 

برخی از سرمایه گذاران و فعالین بازار نفت بر اهمیت این گزارشها و چنین تصمیمی از طرف دولت ایالات متحده تاکید داشتند و معتقدند آزادسازی 35 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آمریکا میتواند اثر عمیقی بر روی بازار نفت بگذارد. وارن پترسون، رئیس استراتژی کالاهای بانک ING به بلومبرگ گفت: “محدودیت‌های اجتماعی در حال اعمال مرتبط با پاندمی کرونا در زمستان که نگرانیهایی را در جهت کاهش تقاضا برای سوخت ایجاد میکند به همراه احتمال آزادسازی ذخایر نفت استراتژیک ممکن است مانع افزایش سقف تولید و عرضه توسط اوپک پلاس شود.”

بررسی وضعیت بازار نفت:

در واکنش به این خبر، در ساعات اولیه امروز (سه شنبه، 23 نوامبر)، قیمت نفت در سشن معاملاتی آسیا با کاهش روبرو شد. معاملات آتی نفت برنت با 0.29 درصد کاهش به 79.47 دلار رسید و معاملات آتی نفت وست تگزاس با 0.53 درصد کاهش به 76.36 دلار رسید.

با توجه به این اخبار، میتوان انتظار کاهش بیشتر قیمت نفت را تا محدوده 73 و یا حتی تا 70 دلار را داشت.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان