وبلاگ

ویلروی دو گالهاو، عضو شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا، خواستار تعجیل این نهاد در وضع قوانین نظارتی مناسب در حوزه رمزارزها شد

DE
رمز ارزها

ویلروی دو گالهاو، عضو شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا، خواستار تعجیل این نهاد در وضع قوانین نظارتی مناسب در حوزه رمزارزها شد

ویلروی دی گالائو، عضو شورای سیاستگذاری بانک مرکزی اروپا (ECB)، خواستار تصویب سریع مقررات نظارتی در حوزه ارزهای رمزنگاری شده است. ویلروی که به طور کلی مدافع بانک ها و ارزهای دیجیتال دولتی (CBDC) است، معتقد است بازار ارزهای رمزنگاری شده با سرعت زیادی در حال حرکت است و به عنوان یک اقتصاد تریلیون دلاری باید تحت چارچوب مقررات نظارتی قرار گیرد.

ویلروی همچنین از بانک های مرکزی برای کنترل بازار ارزهای دیجیتال حمایت کرده است و نسبت به تسلط احتمالی یوان دیجیتال که توسط دولت چین توسعه یافته است، هشدار داده است. به عنوان رئیس بانک مرکزی فرانسه، درخواست وی برای تصویب سریع قوانین نظارتی در حوزه ارزهای رمزنگاری شده می تواند نشان دهنده اقدامات شدیدتر از طرف دولتها برای کنترل این بازار باشد.

چندین کشور از نهادهای نظارتی خود خواسته اند تا بازار بسرعت رو به رشد رمزارزها را بررسی کرده و مقررات سختگیرانه ای را برای حمایت از سرمایه گذاران وضع کنند. در حال حاضر، ایالات متحده به علت اخبار مختلفی که از این کشور بدست میرسد، بسیار خبرساز شده است و اخیرا رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، گری جنسلر، اطمینان داده است که آنها هیچ برنامه ای برای ممنوعیت تبادلات رمزارزها ندارند، اما در عین حال تصمیم دارند قوانین نظارتی سختگیرانه ای بر روی این گونه تراکنشها و معاملات وضع کنند.

در اوایل امروز، وزارت دادگستری ایالات متحده یک کارگروه نظارتی برای مقابله با استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در فعالیت های غیرقانونی را به کار گماشت. علاوه بر این، شکایات امنیتی اخیر علیه فعالیتهای ریپل نیز جنجال های زیادی را ایجاد کرده است و برخی نهادهای تنظیم کننده بازار درخواست وضوح بیشتری در قوانین از نهاد نظارتی کرده اند.

در کره جنوبی، دولت مجموعه جدیدی از مقررات را وضع کرده است که صرافی های ارز دیجیتال داخلی و کوچکتر را مجبور به توقف فعالیتهایشان کرده است. از سال آینده، این کشور قصد دارد مالیات 25 درصدی را بر معاملات معاملات ارزهای رمزنگاری شده نیز اعمال کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان