وبلاگ

شرکت والمارت به شایعه ها بی پایه و اساس در مورد لایت کوین پایان داد

Wallmart Litecoin
رمز ارزها

شرکت والمارت به شایعه ها بی پایه و اساس در مورد لایت کوین پایان داد

انتشار یک خبر جعلی مبنی بر ادغام احتمالی لایت کوین و شرکت بزرگ فروشگاههای زنجیره ای والمارت جهت استفاده از این توکن به عنوان یک گزینه پرداخت از طرف خبرگذاری گلوب نیوز وایر(GlobeNewswire)، موجب ایجاد یک جو روانی و صعود ناگهانی قیمت لایت کوین شد. رندی هارگرو، سخنگوی والمارت، این خبر را نادرست خواند. هارگرو تأیید کرد که شرکت والمارت با خبرگذاری گلوب نیوز وایر در حال مذاکره است تا نحوه و علت انتشار این خبر را بررسی کند.

این خبر نادرست توسط تعدادی از رسانه های اصلی و سایتهای نشر اخبار رمزارزها پخش شده است و بسیاری از این خبرگذاریها از جمله خبرگذاری گلوب نیوز وایراز، این خبر را از زمان تکذیب صحت آن از روی سایتهای خود برداشتند. با این حال پس از انتشار این خبر، لایت کوین افزایش چشمگیری پیدا کرد و به بالاترین قیمت خود در 3 ماه گذشته یعنی 233.06 دلار رسید.

همانطور که در بالا مشاهده میشود، نمودار قیمت لایت کوین شاهد افزایش قیمت شدید و یک موج اسپایک قابل توجه و ناگهانی در حدود ساعت 2 بعد از ظهر به وقت آمریکا بود یعنی درست زمانی که این خبر منتشر شد ولی با تکذیب این خبر به سرعت به سطح قیمتی قبلی خود در حدود 175 دلار بازگشت و افراد زیادی را با ضرر از بازار خارج کرد. در کنار جهش عظیم قیمتی در لایت کوین در اثر این خبر جعلی، قیمت برخی دیگر از رمزارزها نیز با افزایش روبرو شد، روندی که میزان تأثیر شرکت های بزرگ مانند والمارت (Walmart) بر اکوسیستم رمزارزها را نشان می دهد. 

شایعاتی از این دست در اکوسیستم ارزهای دیجیتال غیر معمول نیست. قبل از این نیز شاهد شایعاتی مبنی بر قصد شرکت بزرگ آمازون برای قبول بیت کوین به عنوان یکی از گزینه های پرداخت خود، بودیم که این خبر توسط کوین پیج منتشر شده بود که در ابتدا باعث افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین و بسته شدن معاملات فروش بیشماری به ارزش 640 میلیون دلار شده بود. علیرغم اینکه اخبار آن زمان در سرتیتر خبرها قرار گرفت، شرکت آمازون این خبر را تکذیب کرد و باعث سقوط ناگهانی و بیش از 8 درصدی قیمت بیت کوین شد. در هر صورت، انتشار این گونه اخبار ممکن است بجای کمک به لایت کوین برای رسیدن به هدف قیمتی جاه طلبانه اش (412.96 دلار) تبعات منفی برای این رمزارز به همراه داشته باشند. ​

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان