وبلاگ

خلاصه اخبار اقتصادی هفته

News Briefs
اخبار

خلاصه اخبار اقتصادی هفته

ایالات متحده:
  • داده های این هفته تحمل پذیری اقتصاد آمریکا در برابر محدودیت های عرضه کنونی را نشان می دهد در حالی که بازارهای مالی متمرکز بر ارزیابی اثرات موج نوع دلتا بر چشم انداز اقتصاد و سیاستهای فدرال رزرو بودند. نظرسنجی های ISM برای بخش های تولید و خدمات نشان دهنده پویایی مشاغل برای ادامه و گسترش فعالیتهایشان در شرایطی که با همچنان با مشکل جهانی عرضه روبرو هستند نشان می دهد. در نهایت، گزارش جدید میزان ایجاد اشتغال ماهانه در آمریکا گامی بزرگ در مسیر “پیشرفت بیشتر” محسوب می شود.
  • هفته آینده: CPI (چهارشنبه) ، U. Mich. Consumer Sentiment (جمعه)
بین المللی:
  • شیوع موج جدید ویروس در چین دردسرساز شده و باعث ایجاد دور جدیدی از محدودیتها در این کشور شده است. همچنین در این هفته، بانک مرکزی برزیل اعلام کرد که جهت جلوگیری از تداوم تورم کنونی، تصمیمات سخت تری در جهت کاهش سیاستهای پولی کنونی اتخاذ خواهد کرد خواهد کرد.
  • هفته آینده: CPI مکزیک (سه شنبه) ، تولید ناخالص داخلی انگلیس (پنجشنبه) ، بانک مرکزی ترکیه (پنجشنبه)
تماشای نرخ بهره:
  • همانطور که انتظار می رفت، بانک مرکزی انگلستان عملکرد محتاطانه تری اتخاذ خواهد کرد، شورای سیاست پولی در بانک انگلستان در جلسه این هفته تنظیمات اصلی سیاست خود را بدون تغییر گذاشت و نرخ بانکی خود را در مرز 0.10% حفظ کرد.
اتفاقات بازاراعتباری در آمریکا:
  • نوسانات به نظر روانی اخیر بازار مسکن در ایالات متحده ناشی از اقدامات افرادی است که به دنبال استفاده از فضایی بیشتر و تامین مالی مجدد درشرایط کنونی با نرخ پایین وام مسکن هستند. این شرایط باعث شده تا بدهی وام مسکن در سه ماهه دوم سال 2021 با 2.8 درصد افزایش به 10.44 تریلیون دلار برسد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان