وبلاگ

خلاصه اخبار اقتصادی هفته

News Briefs
اخبار

خلاصه اخبار اقتصادی هفته

ایالات متحده: انتشار گونه دلتا ویروس کرونا چشم انداز بهبود اقتصادی آمریکا را در هاله ای از ابهام فرو میکند

نگرانیها از وخامت وضعیت سلامت عمومی، عدم اطمینان قابل توجهی را در چشم انداز اقتصادی آمریکا ایجاد می کند. این امر ممکن است مجددا باعث کاهش شاخص احساسات مصرف کنندگان و همچنین عدم تمایل عده قابل توجهی از مردم برای بازگشت به محلهای کار شود که طبیعتا باعث بحران مجدد در بازار کار نیز می شود. به طور کلی، افزایش نگرانیها در مورد شیوع نوع دلتا ویروس کرونا به احتمال زیاد باعث به تعویق افتادن اجرای تصمیمات اخیر فدرال رزرو نیز خواهد شد.

اخبار مهم اقتصادی آمریکا در هفته آینده: شاخص سفارش خرید توسط مدیران کسب و کارها در آمریکا (دوشنبه)، شاخص معاملات ملک (دوشنبه و سه شنبه)، شاخص سفارش کالاهای بادوام (چهارشنبه)، شاخص 3 ماهه تولید ناخالص ملی و میزان درخواست حقوق بیکاری (پنج شنبه) و نرخ تورم ماهانه (جمعه)

بین المللی: شیوع گونه دلتا ویروس کرونا باعث عملکرد محتاطانه بانک مرکزی نیوزلند شده، اقتصاد چین همچنان به کندی پیش میرود

موارد جدید کرونا در نیوزلند برنامه بانک مرکزی نیوزلند برای تشدید سیاست های پولی این هفته را مختل کرد. علاوه بر این، به احتمال زیاد افزایش موارد ابتلا به گونه دلتا ویروس کرونا، برنامه های بانک های مرکزی دیگر را برای عادی سازی نرخ بهره تغییر خواهد داد. همچنین، گزارشات رشد اقتصادی چین بسیار پایینتر از انتظارات بود و این نشان دهنده تحت فشار بودن اقتصاد چین در نتیجه محدودیت های اعمال شده اخیر است.

همچنین اخبار بسیار مهم اقتصادی حوزه اروپا در شاخصهای تولید کالا و خدمات، تولید ناخالص 3 ماهه آلمان و شاخص خوشبینی صاحبان صنایع آلمان به رشد اقتصادی 6 ماه آینده در روزهای به ترتیب دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه را خواهیم داشت و در روز جمعه نیز شاهد گزارش شاخص خرده فروشی استرالیا خواهییم بود. 

نرخ بهره و سقف بدهی های ملی

فعالین بازارهای مالی دوباره خود را برای اعلام سقف بدهی ملی جدید آمریکا و احتمال رویارویی مجدد دولت با پارلمان برای تصویب این سقف بدهی جدید آماده می کنند. دولت فدرال از 30 سپتامبر تأمین مالی نشده و بودجه ای دریافت نکرده است به این علت که خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر از سیاستهای فوق العاده و محدود کننده استفاده می کند تا در چهارچوب سقف بدهی تصویب شده قبلی (در 1 آگوست 2020) باقی بماند.

 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان