وبلاگ

مروری بر وقایع اقتصادی مهم هفته

News Briefs
اخبار

مروری بر وقایع اقتصادی مهم هفته

ایالات متحده: بازار مسکن سالی پرقدرت را به پایان رساند
  • در هفته ای که گذشت، وضعیت بازار مسکن موضوع غالب در حوزه اقتصادی آمریکا بود. نگرانی های فزاینده تورم و مشکلات ادامه دار زنجیره تامین بر میزان اعتماد سازندگان مسکن به عملکرد بازار مسکن در ژانویه تاثیر گذاشته است. با این حال صنعت ساخت و ساز همچنان در حال رشد است و کسری موجودی مسکن در بازار در کنار افزایش تقاضا در ماه دسامبر باعث افزایش میانگین قیمت مسکن شد.
  • اخبار اقتصادی مهم ایالات متحده در هفته پیش رو: شاخص خرید مدیران صنایع و بخش خدمات (روز دوشنبه)، نشست شورای سیاستگذاری پولی فدرال رزرو و تعیین نرخ بهره رسمی توسط فدرال رزرو (روز چهارشنبه)، شاخص تولید ناخالص داخلی سه ماهه آخر سال 2021، شاخص سفارش کالاهای بادوام، میزان درخواستهای جدید برای دریافت حقوق بیکاری (روز پنجشنبه)، شاخص درآمد و هزینه کرد شخصی (روز جمعه)
بین‌المللی: رشد اقتصادی چین در سه ماهه آخر سال2021 عملکرد بهتری داشت در حالی که شاخص خرده‌ فروشی در بریتانیا نسبت به پیش بینی ها افت داشت
  • در حالی که رشد اقتصاد چین در سه ماهه آخر سال 2021 با کاهش روبرو شد اما این رشد اقتصادی در سال 2021 در مجموع به 8.1 درصد رسید که یکی از سریعترین نرخ‌های رشد اقتصادی سالانه در سال‌های اخیر است.
  • همچنین گزارشات اقتصادی اخیر نشان می‌دهد که شاخص خرده‌فروشی ماهانه در بریتانیا با کاهش 3.7 درصدی در ماه دسامبر روبرو بوده است که این مساله احتمالا میتواند به دلیل اقدام به خرید زودهنگام خانوارهای انگلیسی برای تعطیلات کریسمس (به علت نگرانی ها بابت کمبود و تاخیر احتمالی در تحویل کالاها در زمان تعطیلات) باشد.

اخبار اقتصادی مهم بین المللی در هفته پیش رو: 

  • شاخص خرید مدیران صنایع و بخش خدمات فرانسه، شاخص خرید مدیران صنایع و بخش خدمات آلمان، شاخص خرید مدیران صنایع و بخش خدمات در کل اروپا و همچنین شاخص خرید مدیران صنایع و بخش خدمات انگستان (روز دوشنبه)
  • شاخص قیمت مصرف کننده (تورم) 3 ماهه استرالیا (روز سه شنبه)
  • نشست شورای سیاستگذاری پولی بانک مرکزی کانادا و تعیین نرخ بهره (روز چهارشنبه)
نرخ بهره در ایالات متحده: تمام نگاهها به نتایج جلسه شورای سیاستگذاری فدرال رزرو در روز چهارشنبه است

در این هفته، همه نگاه ها بر روی فدرال رزرو متمرکز شده اند زیرا سیاست گذاران پولی فدرال رزرو قرار است اولین جلسه از هشت نشست برنامه ریزی شده این نهاد برای سال 2022 را در روز چهارشنبه برگزار کنند. گمانه زنیها برای افزایش نرخ بهره در این نشست بسیار بالا گرفته و انتظارات کنونی بازار مبتنی بر افزایش حداقل 0.25 درصدی نرخ بهره است. بر همین اساس، نرخ بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری ایالات متحده از ابتدای سال جاری تاکنون در حدود 0.29 درصد افزایش یافته است. 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان