وبلاگ

قیمت و پیش بینی سهام اپل: سه دلیل که چرا شاید شاهد سقوط ارزش سهام اپل به محدوده 122 دلار خواهیم بود

Apple stock
اخبار

قیمت و پیش بینی سهام اپل: سه دلیل که چرا شاید شاهد سقوط ارزش سهام اپل به محدوده 122 دلار خواهیم بود

معاملات سهام اپل همچنان در بالاترین سطح خود یعنی در محدوده زیر 150 دلار ادامه دارد و در حال حاضر در یک محدوده رنج در حال نوسان است و فاصله کمی با شکست محدوده حمایتی روزانه خود (که میتواند مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران باشد) دارد. اپل در دومین سری پیاپی نتایج 3 ماهه به نسبت قوی منتشر کرد اما واکنش قوی از طرف سرمایه گذاران را در بر نداشت. آخرین آمار منتشر شده در ماه آوریل، 40 درصد بیشتر از برآورد تحلیلگران بازار بود، با این وجود باعث شد سهام این شرکت در عرض چند روز از 137 دلار به 122 دلار برسد. این بار هم درآمد اعلامی به ازای هر سهم (EPS) 30 درصد بیشتر از برآوردها بود، اما واکنش چندانی از طرف سرمایه گذاران مشاهده نشد و صرفا عدد 150 دلار را قبل از شروع حرکت نزولی و تثبیت در 146 دلار ریتست کرد. آیا سرگردانی قیمت در محدوده 146 دلار کنونی صرفا آماده سازی این برای ثبت یک رشد جدید است  و یا نشانه منفی دیگری بعد از اعلام نتایج مثبت 3 ماهه سوم امسال این شرکت؟

نتایج اقتصادی 3 ماهه سوم سال 2021 شرکت اپل
Market Cap $2.4 trillion
Enterprise Value $2.1 trillion
Price/Earnings (P/E) 29
Price/Book 38
Price/Sales 9
Gross Margin 41%
Net Margin 25%
EBITDA $112 billion
Average Wall Street rating and price target Buy $165

به طور خلاصه ، اپل نتایج سه ماهه سوم سال 2021 را در سه شنبه 27 ژوئیه منتشر کرد. سود حاصله به ازای هر سهم (EPS) 1.30 دلار در برابر برآورد 1 دلار وال استریت بود. درآمد این شرکت 81.4 میلیارد دلار بود در حالی که برآورد آن 72.9 میلیارد دلار بوده است. این غول فناوری درآمد آیفون سه ماهه سوم سال 2021 را 39.6 میلیارد دلار اعلام کرده است، در حالی که سال قبل فقط 26.4 میلیارد دلار بود و این یعنی رشد 50 درصدی فروش آیفون به نسبت سال قبل. قیمت این سهام پس از اعلام نتایج سه ماهه سوم سال، تلاش اندکی در جهت ادامه پیشروی صعودی خود داشت اما بی فرجام بود. ماذار بر این، با مشاهده چارت این سهام میتوان به راحتی به این حقیقت پی برد که حجم معملات در روز اعلام نتایج شرکت نه تنها بالاتر از حجم معاملات در 2 روز گذشته خود نبوده بلکه حدود 50% درصد از مومنتوم خود را نیز از دست داده. 

همانطور که در چارت روزانه این سهام مشخص است، قیمت این سهام یکبار در پانزدهم و دوباره در بیست و ششم ماه ژوئیه به سقف حداکثری 150 دلار رسیده و یک الگو بازگشتی 2 قله تشکیل داده است. این الگو خود یک نشانه احتمال ایجاد یک روند نزولی است، اما نشانه مناسب برای معامله فروش میتواند شکست کف قبلی ایجاد شده در عدد 141.68 دلار باشد. تا این لحظه، قیمت سهام اپل این سطح را نشکسته است لذا هنوز نمیتوان ادامه این روند را نزولی تعریف کرد. با این حال، آنچه از مشخصات حجم در نمودار بالا می بینیم این است که در صورت شکستن این سطح، تقریبا هیچ حجمی برای پشتیبانی از قیمت وجود ندارد بنابراین حرکت می تواند یک حرکت شدید باشد. شکستن 141.68 دلار به معنای سقوط قیمت این سهام تا سطح 135.00 (منطقه با پشتیبانی حجم به نسبت بالا) است. مازاد بر این، واگرایی نزولی که اسیلاتورهای مومنتومی در تایم روزانه نشان میدهند خود گواه دیگری از شروع یک حرکت نزولی را میدهند (اسیلاتورهای RSI، CCI و MACD همگی آرایش نزولی به خود گرفته اند). 

در مجموع و با وجود گزارشات مثبت اخیر این شرکت که انتظاراتی در جهت افزایش قیمت این سهام بوجود آورده بود، تحلیل تکنیکال چارت این سهام نشان دهنده عدم اشتیاق زیاد سرمایه گذاران از این گزارشات و ریزش احتمالی قیمت این سهام تا محدوده 135.00 و یا حتی تا محدوده 122 دلار است. با این حال، شکست یا عدم شکست سطح 141.68 نقش تعیین کننده ای در مشخص کردن جهت حرکت قیمت این سهام دارد. 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان