وبلاگ

تحلیل نمودار جهانی طلا

gold
تحلیل های تکنیکال

تحلیل نمودار جهانی طلا

دوستان عزیز سلام

امروز با تحلیل تکنیکال چارت طلا در مقابل دلار آمریکا در خدمتتون هستیم تا موقعیتهای احتمالی معاملاتی در این اینسترومنت را با هم بررسی کنیم.

تحلیل چارت روزانه:

همانطور که در تصویر بالا پیداست نمودار روزانه طلا بعد از شکست کانال نزولی روزانه خود به سمت بالا طبق انتظار برگشته و سقف کانال نزولی شکسته شده را ریتست کرده که این ناحیه مقاومتی همپوشانی قوی با سطح طلایی فیبو هفتگی هم دارد که ناحیه مقاومتی بلند مدت بسیار مهمی محسوب میشود. به همین دلیل پس از حرکت صعودی اولیه خود که اندازه ای برابر با 50% موج اصلاحی نزولی قبلی داشته دوباره به سمت ناحیه مقاومتی قبلی برگشته تا مومنتوم و لیکوییدیتی لازم برای شروع قوی موج ایمپالس بعدی بدست آورد.

چارت 4 ساعته:

در نمودار 4 ساعته نیز ریزش شدید قیمت تا سطح مقاومتی مشخص شده با اورسلد شدن این اینسترومنت در تایم 4 ساعته همراه بوده و سیگنالهای بازگشتی که میتوان از اسیلاتورهای مومنتومی گرفت احتمال برگشت روند قیمت و شروع ایمپالس صعودی بعدی را بسیار قویتر از احتمال شکست مقاومت به سمت پایین نشان میدهد.

قاعدتا در پایان این ریزش میتوان انتظار بوجود آمدن یک کانسولیدیشن (روند رنج و لیکوییدیتی گرب در تایم فریمهای پایین) را داشت و سپس با مشخص شدن روند اصلی بدنبال موقعیت مناسب جهت ورود به معامله بود.

نکته: با بررسی حجم معاملات در چند روز گذشته میتوان انتظار داشت که این اینسترومنت برای رشد قیمتی بیشتر به لیکوییدیتی بالایی نیاز دارد لذا به احتمال زیاد شاهد یک شکست فیک (شکست به سمت پایین و برگشت به سمت بالا) در ناحیه مقاومتی کنونی خواهیم بود لذا بررسی میزان حجم معاملاتی در صورت شکست این ناحیه میتواند نکته بسیار کلیدی باشد.

در هفته پیش قیمت طلا، به دلیل آمار بسیار بهتر از انتظار میزان ایجاد شغل (غیر کشاورزی) در آمریکا و همچنین اعلامیه امیدوار کننده فدرال رزرو که باعث رشد شاخص دلار آمریکا شد، کاهش داشت ولی با توجه به مساله​ کنترل تورم که در حال تبدیل شدن به نگرانی حال حاضر بازارهای مالی است بعید به نظر میرسد که سرمایه گذاران بزرگ بازار به این زودیها دست از طلا بکشند.

بررسی سنتیمنت بازار نیز نشان از نوسان موقتی دارد. درست است که تعداد پوزیشنهای فروش در هفته گذشته افزایش اندکی داشته (بدلایلی که در بالا گفته شد) اما همچنان اشتیاق به خرید با 56.2% بسیار بالاتر از اشتیاق به فروش با 15.8% بوده است که این مطلب خود نشان دهنده ضعف موقتی طلا در مقابل دلار آمریکا است.

نکته: در تعیین سطوح مقاومتی و پیش بینی روند حرکت نمودار قیمت از تکنیک تحلیل مولتی تایم فریم استفاده شده.

نتیجه نهایی: حرکت روند به نظر در نقطه بازگشتی و تغییر به حالت صعودی است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا از حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان