وبلاگ

آنالیز قیمت XRP : XRP در حال ریتست خط روند بلند مدت خود بعد از شکست آن است. حرکت بعدی چیست؟

XPR IMAGE
رمز ارزها

آنالیز قیمت XRP : XRP در حال ریتست خط روند بلند مدت خود بعد از شکست آن است. حرکت بعدی چیست؟

قیمت XRP در چند هفته گذشته با افزایش بیش از 140 درصدی نسبت به پایین ترین نقطه قیمتی (0.51583) از اواخر ماه جولای، روبرو بوده است. شکایت SEC نیز نتوانست مانع از ادامه فعالیت ریپل و قدرت گرفتن این رمزارز شود. بسیاری از سرمایه گذاران همچنان مایل به خرید و نگهداری این رمزارز هستند چون اکثر پیش بینی ها، یک پیروزی حقوقی برای ریپل در برابر SEC را تخمیین میزنند. درحقیقت، XRP یکی از 20 رمزارز با بیشترین میزان سوددهی در ماه گذشته بوده و تا حدودی انتظار می رود که این رمزارز یکی از باپتانسیل ترین کوینها برای ثبت یک سقف قیمتی تاریخی باشد.

حتی از زمانی که XRP پایین ترین سطح قیمت خود در ماه جولای (حدود 0.50 دلار) را ثبت کرد، روند بلند مدت قیمت این رمزارز همچنان صعودی به شمار می آمد و در نهایت نیز باعث شد نمودار قیمت XRP یک کانال صعودی میان مدت دیگر ایجاد کند که درحال حاضر در حال نوسان در محدوده سقف و کف کانال مذکور است. در نهایت، نمودار قیمت XRP از خط روند نزولی بلند مدت خود را شکست و سپس جهت ریتست این خط روند به سمت آن بازگشت (که این ناحیه همراستا با یک ناحیه حمایتی مهم روزانه و همچنین لول 23.6 درصد فیبو هفتگی نیز هست). همانطور که در تصویر بالا پیداست، نمودار قیمت بعد از یک ریتست خیلی سریع به ناحیه حمایتی روزانه سریعا به سمت بالا برگشته اما نتوانسته سقف قبلی قیمت را به سمت بالا بشکند و دیروز این محدوده مقاومتی (1.27 تا 1.33 دلار) را ریجکت کرده و ما شاهد یک شمع نزولی قرمز در مسیر موج صعودی که از چهارشنبه هفته گذشته هستیم. علاوه بر این شاهد کم شدن حجم معاملات در روند صعودی 5 روز اخیر هستیم که این حقایق بیانگر عدم وجود مومنتوم لازم برای شکست این ناحیه مقاومتی است.

لذا احتمال دارد نمودار قیمت یک بار دیگر به سمت ناحیه حمایتی مهم روزانه خود حرکت کند و با ریتست خط روند نزولی بلند مدت خود مومنتوم و لیکوییدیتی لازم برای موج صعودی بعدی خود را از بازار دریافت کند. 

با این تفاصیر، (همانطور که در تصویر بالا پیداست) میتوان 2 ناحیه ورود مناسب برای این رمزارز متصور بود و بررسی رفتار نمودار قیمت در این 2 ناحیه از اهمیت بالایی برای ورود به یک پوزیشن خرید برخوردار است.

نکات بسیار مهم:

  1. لطفا دقت داشته باشید که معامله در بازارهای مالی همواره با ریسک همراه بوده و عدم دانش کافی در تحلیل، ورود و مدریت معاملات میتواند منجر به از دست رفتن قسمتی یا حتی کل سرمایه شما عزیزان شود.
  2. این تحلیل صرفا جهت اشتراک گذاری نظر تحلیل گر با مخاطبان فارسی کپیتال است و به هیچ وجه توصیه معاملاتی محسوب نمیگردد لذا فارسی کپیتال هیچ گونه مسولیتی در قبال سود یا ضررهای احتمالی‌ افراد ندارد.
  3. این تحلیل به معنای ورود تیم معاملاتی ما به این معامله نمیباشد زیرا ما فقط وفقط بعد از دریافت تاییدیه های لازم بر اساس استراتژی های معاملاتی خودمان وارد یک معامله میشویم و لذا تا قبل از مشاهده این تاییدیه ها به هیچ معامله ای ورود نمیکنیم. لطفا همواره از استراتژی معاملاتی تست شده و قابل اطمینان جهت ورود به معاملات استفاده کنید تا حدالامکان از ضررهای احتمالی جلوگیری شود.

موفق باشید.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کاربر گرامی:

برای مشاهده بهتر مطالب در تلفن همراه، لطفا تلفن خود را در حالت افقی نگه دارید.

Call Now Buttonتماس با فارسی کپیتال
×

سوالی دارید؟ تیم پشتیبانی فارسی کپیتال همواره در خدمت شماست.

× مشاوره رایگان